Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل حفاظت از محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: دومین مرکز تکثیر و نگهداری کل و بز وحشی در این استان با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان سامان راه‌اندازی و فعال شد.

دومین مرکز تکثیر و نگهداری کل و بز وحشی در چهارمحال و بختیاری فعال شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) در استان چهارمحال وبختیاری، شهرام احمدی اظهار داشت: طرح تکثیر و پرورش کِلَ و بز وحشی در زمینی با مساحت ۲۰ هزار مترمربع در نزدیکی پل تاریخی شهر هوره شهرستان سامان با اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد ریال راه اندازی شده است. 

وی تصریح کرد:  پیشنهاد و  مشارکت بخش خصوصی برای احداث طرح تکثیر و نگهداری کل و بز وحشی از پنج سال پیش آغاز شد که پس از بررسی  کارشناسان این اداره کل و انجام مکاتبات با سازمان مرکزی، سال گذشته موافقت‌نامه این طرح صادر شد و نگهداری ۲۰ رأس کل و بز وحشی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:در مرحله نخست فعالیت این طرح ۶ رأس کل و بز از ماکوی ارومیه پس از انجام قرنطینه و تأیید سلامت دامپزشکی، به این مرکز منتقل و گونه‌هایی وحوش دیگر که در طبیعت آسیب دیده‌اند و امکان بازگشت به طبیعت برای آنها وجود ندارد به این مراکز منتقل می‌شوند.

به گفته وی، دستورالعمل تکثیر و پرورش پستانداران وحشی در اسارت، مشتمل بر ۱۳ ماده و ۵۶ بند توسط سازمان حفاظت محیط زیست کشور تدوین شده  است که در این دستورالعمل بر عدم دورگه گیری، ارسال گزارش اتفاقات و تلفات و بیماریهای مسری به ‌طور مستمر به حفاظت محیط زیست تاکید شده است. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید