Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان با اشاره به اینکه 15 هزار هکتار سطح باغات شهرستان سامان است، گفت: سالانه 65 هزار تن محصولات باغی در این شهرستان تولید می‌شود.

سالانه 65 هزار تن محصولات باغی در شهرستان سامان تولید می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،یزدان احمد زاده گفت :بیشترین محصولات باغی استان چهارمحال و بختیاری درشهرستان سامان تولیدمی شود.

مدیر جهاد کشاورزی سامان با اشاره به اینکه این شهرستان از مهمترین مناطق تولید بادام در استان است ،گفت :امسال افزون بر ۱۸هزار تن محصول بادام در این شهر تولید و آماده برداشت است.

احمد زاده ادامه داد: این شهرستان با داشتن ۹ هزار هکتار وسعت باغ بادام یکی از قطب های تولید بادام استان و کشور  محسوب می‌شود که رقم "مامایی" آن صادراتی است.

وی تصریح کرد: شهرستان سامان با سطح زیر کشت دو هزار و ۵۰ هکتار به عنوان قطب تولید هلو در استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شودکه ازاین سطح نزدیک به ۳۵ هزار تن محصول برداشت شد

احمد زاده با اشاره به اینکه شهرستان سامان قطب باغبانی استان است افزود: گیلاس، آلبالو، بادام، گردو و زردآلو از جمله محصولات و باغی شهرستان بوده و شهرستان سامان قطب باغبانی استان چهارمحال و بختیاری است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید