Iranian Agriculture News Agency

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری از اجرای حکم قلع و قمع دو بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان شهرکرد خبر داد.

اجرای حکم قلع و قمع بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان شهرکرد

سرهنگ یوسف باقری در گفتگو با خبرنگار ایانا در شهرکرد اظهار کرد : این اقدام در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها و با عنایت به صدور احکام قطعی از سوی مقامات قضائی و به استناد ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ی و اجرای احکام قطعی و برخورد با تغییر کاربری‌های غیر مجاز، در روستای دستگرد امام زاده شهرستان شهرکرد صورت گرفت.

وی افزود: با اجرای این احکام ۷۵  مترمربع از اراضی کشاورزی منطقه که توسط مالکان به قطعه تفکیک و اقدام به تغییر کاربری غیرمجاز شده بود به حالت اولیه اعاده شد.

فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان با اشاره به سایر اقدامات پیشگیرانه این یگان در حوزه حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی در استان اضافه کرد: یگان حفاظت از اراضی کشاورزی در سازمان امور اراضی با هدف حفاظت از اراضی زراعی و باغی با استقرار یگان حفاظت در سازمان جهاد کشاورزی استان، تخلفات و تغییر کاربری امور اراضی زراعی و باغی از طریق یگان پیگیری می‌شود.

وی از عموم مردم چهارمحال وبختیاری درخواست کرد در شناسایی و جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیر مجاز در سطح استان سازمان جهاد کشاورزی را یاری کنند و سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف ارتباط مردمی برای اطلاع‌رسانی جهت پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی راه‌اندازی شده است که آماده دریافت هر گونه خبرها و اطلاعات مردمی در این خصوص است.

سرهنگ باقری تاکید کرد: بی‌شک مشارکت و نظارت عمومی مردم شریف استان بهترین و مؤثرترین راه برای حفاظت از سرمایه‌های ملی و جلوگیری از به مخاطره انداختن امنیت غذایی جامعه است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید