Iranian Agriculture News Agency

مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهادکشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از تولید ۲۵هزارتن خوراک آبزیان در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد

۲۵ هزار تن خوراک آبزیان در چهارمحال و بختیاری تولید شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،مدیر صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید بیش از ۲۵ هزار تن خوراک آبزیان در سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: این استان با ۴۰ درصد تولید خوراک آبزیان کشور در طول سال ، رتبه نخست را در اختیار دارد.

 طهمورث فتاحی ظرفیت تولید  سالانه خوراک آبزیان چهارمحال و بختیاری را افزون بر ۲۴۰ هزار تن برآورد و تاکید کرد: از سال گذشته تاکنون مجوز احداث کارخانه جدید تولید خوراک آبزیان برای رسیدن تا سقف۴۰۰ هزار تن صادر شده است و هیچ محدودیتی در زیر ساخت‌های شهرک صنعتی برای احداث کارخانه تولیدی در استان وجود ندارد.

وی، با اشاره به اینکه در صورت شناسایی بازارهای هدف این محصول، افزایش ظرفیت تولید این خوراک آبزیان تا ۲ برابر ظرفیت موجود با تجهیزات کنونی فراهم می‌شود، افزود: از میزان تولید خوراک آبزیان استان ۶۲ درصد خوراک ماهیان سردآبی، ۲۵درصد خوراک ماهیان گرمابی و میگو و ۱۳درصد خوراک ماهی کپور است.

فتاحی تصریح کرد: بزرگترین واحد تولید خوراک آبزیان خاورمیانه در شهرک صنعتی شهرکرد با ۶ خط تولیدی در ۲ واحد مجزا فعال است که روزانه ۴۵۰ تن انواع خوراک آبزیان سردآبی و گرمابی را تولید می‌کند.

چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه بیش از ۲۴هزار تن ماهی سردآبی رتبه نخست پرورش ماهی قزل‌آلای کشور را دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید