Iranian Agriculture News Agency

از محل صندوق توسعه ملی؛

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: امسال ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای پروژه‌های مکانیکی، بیومکانیکی و بیولوژیکی در بخش‌های آبخیزداری، جنگل و مرتع در این استان اختصاص یافت.

اختصاص 250 میلیارد ریال برای اجرای طرح های  آبخیزداری، جنگل و مراتع چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، علی‌محمد محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: این تعداد پروژه در ۴۵ حوضه آبخیز با مساحت حدود ۴۳۷ هزار هکتار اجرا می‌شود.

محمدی افزود: حدود ۷۰ درصد این اعتبارات برای اجرای پروژه مکانیکی همچون بندهای سنگی ملاتی، سدهای خاکی، بندهای گابیونی، دیواره‎‌های ساحلی رودخانه و سازه‌های تورکینست هزینه خواهد شد.

وی کنترل فرسایش خاک، کاهش رسوب، تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، کنترل سیل و تقویت پوشش گیاهی و... را از اهداف اجرای این پروژه‌ها عنوان کرد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تصریح کرد: همچنین در بخش‌های حمایت و پشتیبانی شامل حفاظت و حمایت، یگان حفاظت، ممیزی اراضی، آموزش و ترویج و روابط عمومی اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی تخصیص خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: سال گذشته بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری به این استان اختصاص یافت.

محمدی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳۵ مورد سازه مکانیکی با حجم ۱۳۸ هزار و ۲۷۳ متر مکعب و تعداد ۲۳ عملیات بیومکانیک در سطح معادل یک هزار و ۳۲۸ هکتار اجرا شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید