Iranian Agriculture News Agency

استاندار چهارمحال و بختیاری :

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بیش از ۱۸هزار تن گندم مورد نیاز در انبارهای استان ذخیره سازی شده است، که این میزان گندم ذخیره شده، ظرفیت تامین نان فصل بهار سال آینده را دارد.

ذخیره سازی 18 هزار تن گندم در نیاز چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،استاندار چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای آرد و نان چهارمحال و بختیاری، از ثبت سفارش و تامین ۴ هزار تن گندم وارداتی برای استان خبر داد و اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده، این میزان گندم مرغوب در یک ماهه آینده از بنادر کشور تحویل انبارهای استان خواهد شد.

وی، بازرسی مستمر از نانوایی‌ها برای پخت نان با کیفیت را از دیگر وظایف مسئولان دستگاه‌های متولی استان ذکر کرد و افزود: نانوایان علاوه بر داشتن گواهی فعالیت و کارت بهداشتی، باید نسبت به رعایت بهداشت در برابر شیوع ویروس کرونا حساسیت بیشتری داشته باشند.
استاندار چهارمحال و بختیاری، زمان نرخ‌گذاری قیمت کارشناسی شده نان  در استان را به جلسه آینده شورای آرد و نان موکول و تصریح کرد: به منظور ساماندهی قیمت کارشناسی شده نان، باید جلسه در کمترین زمان ممکن برگزار و تصمیم‌گیری لازم انجام شود.  

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز در این جلسه، کشت محصول گندم در ۵۸ هزار هکتار از اراضی آبی و دیم استان را یادآور شد و تاکید کرد:در صورت نبود مشکل و پدید نشدن بایلای طبیعی، امسال افزون بر ۱۲۰ هزار تن محصول گندم در استان برداشت خواهد شد.

ذبیح‌الله غریب، علت استقبال نکردن کشاورزان در فروش محصول گندم خود در سال زراعی گذشته را پایین بودن قیمت تضمینی دانست و تصریح کرد: امسال با توجه به افزایش قیمت از سوی دولت ، انتظار است خرید تضمینی این محصول پر مصرف، نسبت به سال گذشته افزایش یابد. 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید