Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهرنگ خبر داد

از ابتدای سال ٩٨ تا کنون ٣٦ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخریب و ١١ هزار و ٧٢٨ مترمربع زمین در شهرستان کوهرنگ آزادسازی شده است.

 36 مورد غیرمجاز تغییر کاربری در شهرستان کوهرنگ تخریب شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، مدیر جهادکشاورزی شهرستان کوهرنگ افزود: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و تامین امنیت غذایی شناسایی موارد تغییر کاربری ٣٦ مورد تغییر کاربری غیرمجاز شامل؛ دیوارکشی، ساخت و ساز و ویلاسازی در اراضی کشاورزی روستاهای منطقه بیرگان بخش صمصامی و بخش بازفت شناسایی شد. با تخریب ساخت و ساز های غیرمجاز، موارد مذکور به عرصه های کشاورزی بازگردانده شد.

پرویزی افزود: این تعداد ساخت و ساز غیر مجاز به استناد احکام قطعی قضایی و همچنین تبصره ٢ ماده ١٠ قانون حفظ اراضی کشاورزی با حضور  نیروی انتظامی و دستگاه قضایی تخریب  گردید و با اجرای کامل آن ١١ هزار و ٧٢٨ مترمربع از اراضی مستثنیات شهرستان کوهرنگ آزاد و به حالت قبلی بازگشت.

رییس اداره امور اراضی شهرستان کوهرنگ تاکید کرد: ساخت و سازهای غیرمجازی که در اراضی باغی در سطح شهرستان بدون اخذ مجوز از کمیسیون تبصره یک ماده یک اقدام به ساخت و ساز  نموده اند توسط اکیپ دهگردشی این مدیریت شناسایی و  اقدامات لازم نسبت به تشکیل پرونده و سیر مراحل اداری و قضایی جهت برخورد با متخلفین انجام خواهد داد.

حسن شیخی افزود: حدود ٦٠ پرونده دیگر پیرامون موارد مذکور در کوهرنگ مورد بررسی می باشد و پس از نهایی شدن حکم قضایی به مرحله اجرا در خواهند آمد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید