Iranian Agriculture News Agency

رئیس اداره فنی جنگل‌داری و جنگل‌کاری چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره فنی جنگل‌داری و جنگل‌کاری چهارمحال و بختیاری از اجرای طرح‌های بیمه زراعت چوب و صنوبرکاری در این استان خبر داد.

اجرای طرح‌های بیمه زراعت چوب و صنوبرکاری درچهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، با توجه به طرح تنفس جنگل‌های شمال و برنامه‌ریزی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برای ممانعت و توقف طرح‌های بهره‌برداری و برداشتن چوب از این جنگل‌ها، نقش توسعه زراعت چوب به منظور تأمین چوب مورد نیاز  قابل توجه و از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس اداره فنی جنگل‌داری و جنگل‌کاری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در این راستا و با توجه به اهمیت موضوع و سیاست‌های اجرایی و حمایت‌های صندوق بیمه کشاورزی در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری، طرح "بیمه منابع طبیعی و زراعت چوب" در راستای اطمینان از تولید و حمایت از زارعان صنوبر در این استان اجرا می‌شود.

وی سایر موارد تحت پوشش این طرح را علاوه بر زراعت چوب در حوزه منابع طبیعی، شامل مرتع (قشلاقی و ییلاقی)، عملیات اصلاحی مراتع و عملیات بیولوژیک آبخیزداری بیان کرد و افزود: در این موارد عوامل خطر در بیمه عمومی شامل سرما و یخبندان، سیل، طوفان و در بیمه تکمیلی علاوه بر عوامل خطر عمومی عامل خطر خشکسالی نیز تحت پوشش است.

امینی گفت: مجریان طرح‌های جنگل‌کاری اقتصادی یک تا سه سال در قالب ماده 3 قانون حفاظت و بهره‌وری جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و مجریان طرح‌های صنوبرکاری که قلمستان آن‌ها زیر ۳ سال سن دارد، می‌توانند نسبت به بیمه مزارع و طرح‌های جنگل‌کاری خود مبادرت کنند.

وی با بیان اینکه در این طرح حدود ۶۵ درصد از حق بیمه مربوطه از سوی دولت به صورت یارانه پرداخت می‌شود، افزود: مجریان می‌توانند با مراجعه به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان‌های تابعه و ارائه طرح خود از مزایای این طرح بهره‌مند و نسبت به بیمه آن اقدام کنند.
 بدیهی است: طرح‌های بیشتر از سه سال مشمول این بیمه نمی‌شوند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید