Iranian Agriculture News Agency

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان خبر داد

در طی ماه جاری (دی ماه) بیش از 360 کیلوگرم انواع فرآوردۀ خام دامی غیر بهداشتی در سطح این شهرستان ضبط و از چرخۀ مصرف انسانی خارج شده است.

کشف و ضبط ۳۶۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، در طی ماه جاری (دی ماه) بیش از 360 کیلوگرم انواع فرآوردۀ خام دامی غیر بهداشتی در سطح این شهرستان ضبط و از چرخۀ مصرف انسانی خارج شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان گفت: با انجام بازرسی‌ها توسط اکیپ‌های ناظر بهداشتی این شبکه در طی ماه جاری (دی ماه) بیش از 360 کیلوگرم انواع فرآوردۀ خام دامی غیر بهداشتی در سطح این شهرستان ضبط و از چرخۀ مصرف انسانی خارج شده است.

حسینعلی احمدی افزود: تمام مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضۀ فرآورده‌های خام دامی مجاز این شهرستان، تحت پوشش بازرسی و اکیپ‌های نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی قرار دارند.

وی گفت: اکیپ‌های نظارت بهداشتی دامپزشکی به صورت مستمر و شبانه‌روزی با ارائۀ خدمات، سلامت فرآورده‌های خام دامی را تضمین می‌کنند.

وی افزود: ناظران بهداشتی این شبکه علاوه بر انجام فعالیت‌های بهداشتی، به آموزش چهره به چهرۀ صاحبان این حرفه‌ها نیز پرداخته و در این راستا نحوۀ نگهداری صحیح فرآورده‌های خام دامی و بیماری‌های مختلف غذازاد (Foodborne) احتمالی را برای این قشر، تشریح می‌کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان ضمن توصیه به مصرف‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی مبنی بر تهیۀ این اقلام از مراکز مجاز، تصریح کرد: در هنگام خرید این فرآورده‌ها به برچسب مشخصات بهداشتی دامپزشکی (لیبل) روی انواع فرآورده‌های خام دامی که زمان و مکان تولید، زمان انقضای مصرف محصول و کد بهداشتی دامپزشکی درج شده است توجه کنند.

احمدی بیان کرد: مصرف‌کنندگان انواع فرآورده‌های خام دامی در این شهرستان، می‌توانند هرگونه موارد غیر بهداشتی و یا مشکوک را به نزدیک‌ترین مرکز دامپزشکی یا با تلفن 33222526 به شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید