Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان گفت: کارگاه دو روزه آموزشی - مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو با حضور مرادی و سعیدی از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و تعداد ۶۰ نفر از کشاورزان در این شهرستان برگزار شد.

برگزاری کارگاه آموزشی مهارتی پرورش و نگهداری باغ گردو

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، احمدزاده گفت: متاسفانه با اینکه کشاورزی یکی از چرخ دنده های اقتصاد هر کشوری هست در ایران به این موضوع زیاد توجه نمی‌شود و در حالی که کشاورزان در اکثر کشورها جز قشر مرفه جامعه هستند در ایران این موضوع کمی متفاوت است و زیاد از کشاورز حمایت نمیشود لذا شعار ما این است که بهترین راه برای بهبود وضعیت فعلی، سرمایه گذاری بر روی دانش و آگاهی کشاورزان است . طوری که هر کشاورز، کارشناس باغ خود باشد یعنی مدیریت تغذیه، آفات، بیماری، علف هرز، افزایش عملکرد و… توسط دانش علمی و تخصصی خود کشاورز باشد.

احمدزاده افزود: یکی از مشکلات باغات گردو شیوع کرم خراط است که علل اصلی شیوع این آفت به طور عمده فقر غذایی درخت و عدم آبیاری مناسب و هرس به موقع است.

وی اظهار کرد:  تلاش ما این است با آموزش علمی و تخصصی باغداران، توصیه های تغذیه ای و آبیاری به موقع مانع پیشرفت این آفت در باغات شهرستان سامان شویم.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید