Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان خبر داد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از بازدید و سرکشی کارشناس حفظ نباتات شهرستان از فروشگاه های سموم در سطح شهرستان سامان خبر داد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از بازدید و سرکشی کارشناس حفظ نباتات شهرستان از فروشگاه های سموم در سطح شهرستان سامان خبر داد.

یزدان احمدزاده گفت: هدف از این بازدیدها بررسی پروانه تاسیس فروشگاه‌ها، پروانه اشتغال به کار مسئولین فنی و وضعیت سموم است.

احمدزاده همچنین به اهمیت ساماندهی فروشگاه ها و عرضه سموم در شهرستان و تاثیر آنها بر سلامتی جامعه و محیط زیست اشاره کرد و گفت: متقاضیان فروشندگی های سموم، قبل از اقدام به فروش سموم باید پروانه بهره برداری فروشندگی سموم را از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود سموم غیر مجاز در شبکه توزیع سموم، از کشاورزان تقاضا می شود جهت جلوگیری از وارد آمدن صدمه به محصولات کشاورزی و آلودگی بیش از پیش محیط زیست، سموم مورد نیاز خود را طبق حواله های کلینیک های گیاه پزشکی یا واحد حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی، از فروشگاه ها و عاملین مجاز فروش سموم و دارای پروانه تهیه کنند.

وی تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع و با توزیع کنندگان آن برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید