Iranian Agriculture News Agency

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان و خانمیرزا گفت: این واحد صنفی (قصابی) کشتار غیر مجاز خارج از کشتارگاه دام انجام که این عمل تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و پس از ابلاغ تذکر و اخطاریه‌های کتبی لازم، فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی و با حکم مقامات قضایی، این واحد، پلمب شد.

یک واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام در لردگان پلمب شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان و خانمیرزا گفت: این واحد صنفی (قصابی) کشتار غیر مجاز خارج از کشتارگاه دام انجام که این عمل تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و پس از ابلاغ  تذکر و اخطاریه‌های کتبی لازم، فرد متخلف به مراجع قضایی معرفی و با حکم مقامات قضایی، این واحد، پلمب شد.

بیژن حسین‌پور آقایی افزود: اکیپ‌های بازرسی بهداشتی این شبکه به صورت شبانه‌روزی و مستمر، بر فعالیت تمام واحدهای صنفی مرتبط با فرآورده‌های خام دامی نظارت می‌کنند.

وی گفت: همزمان با انجام  بازرسی‌های بهداشتی دامپزشکی از واحدهای صنفی مختلف مرتبط با حوزۀ دامپزشکی به ویژه واحدهای صنفی قصابی این شهرستان، آموزش چهره به چهره متصدیان این واحدها در خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان (دام) و عفونت‌های غذازاد مورد تأکید قرار می‌گیرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لردگان و خانمیرزا تأکید کرد: لاشه‌هایی که پس از کشتار در کشتارگاه‌ها و تحت نظارت دامپزشکی در واحدهای صنفی مجاز، عرضه می‌شوند دارای لیبل (برچسب مشخصات بهداشتی دامپزشکی) و مهر تأییدیۀ ذبح شرعی هستند و به عبارتی نظارت بهداشتی در مراحل قبل، حین و پس از کشتار را گذارنده و از لحاظ ذبح شرعی نیز مورد تأیید قرار می‌گیرند.

حسین‌پور آقایی از مصرف‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی خواست تا این محصولات را از مراکز مجاز که تحت نظارت دامپزشکی هستند تهیه و به پرچسب مورد تأیید دامپزشکی و مشخصات ثبت شده در این برچسب، دقت و توجه کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید