Iranian Agriculture News Agency

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان:

دوره‌های آموزشی آشنایی با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان در مدارس شهرستان فارسان برگزار شد.

رکن اساسی ارتقای سطح بهداشت غذایی و سلامت جامعه، آموزش است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، دوره‌های آموزشی آشنایی با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان در مدارس شهرستان فارسان برگزار شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فارسان گفت: رکن اساسی ارتقای سطح بهداشت غذایی و سلامت جامعه، در گرو آموزش قرار دارد و در این راستا، آموزش دانش‌آموزان دارای جایگاهی مهم و ارزشمند است.

حسینعلی احمدی افزود: ضمن هماهنگی‌های صورت گرفته با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان فارسان، دوره‌های آموزشی تحت عنوان «آشنایی با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان» برای جمعی از دانش آموزان این شهرستان برگزار شد که تاکنون بیش از دویست دانش‌آموز در این شهرستان، با انواع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان آشنا شدند.

وی گفت: امیدواریم که با ادامۀ برگزاری این دوره‌های آموزشی، آموزه‌های دانش‌آموزان، گام مؤثری در ارتقای سلامت و امنیت سبد غذایی خانوار و به دنبال آن افزایش سطح سلامت اعضای خانواده‌ها را به دنبال داشته باشد.

حسینعلی احمدی تصریح کرد: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بروسلوز (تب مالت)، سل، تب خونریزی دهندۀ کریمه-کنگو، هاری، کیست هیداتید، کچلی ناشی از قارچ‌های عادت یافته به حیوانات و ... از جمله بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان هستند که برای دانش آموزان تبیین و تشریح شده و خواهند شد.

وی بیان داشت: هر یک از دانش‌آموزان آموزش دیده به عنوان ناظران بهداشتی دامپزشکی عمل کرده و با داشتن آشنایی و آگاهی نسبی از این بیماری‌ها، می‌توانند موارد مشکوک را تشخیص داده و آن را به مراکز دامپزشکی اطلاع دهند که در نهایت افزایش سطح سلامت خانواده‌ها را به دنبال خواهد داشت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید