Iranian Agriculture News Agency

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، به تنوع و اهمیت فعالیت‌های دامپزشکی اشاره و خواستار معرفی صحیح، اصولی و مناسب این اقدامات به همه افراد جامعه شد.

خدمات دامپزشکی باید برای همه اقشار جامعه معرفی شوند

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری ، کارگروه توسعۀ مدیریت این اداره کل با حضور نمایندۀ سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در محل دفتر مدیرکل دامپزشکی استان، تشکیل جلسه داد.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، به تنوع و اهمیت فعالیت‌های دامپزشکی اشاره و خواستار معرفی صحیح، اصولی و مناسب این اقدامات به همه افراد جامعه شد.

مدیرکل دامپزشکی ضمن خوش‌آمد گویی به سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: ماهیت فعالیت‌ها و خدمات دامپزشکی در اغلب موارد به صورت عملیاتی و میدانی است و بهره‌برداران این حوزه در محل زندگی یا شغل خود از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

دکتر حسینعلی سلطانی افزود: پیشگیری و کنترل بیماری‌های دام به منظور حفظ سرمایه‌های دامی، تأمین و تضمین سلامت فرآورده‌های خام دامی، پیشگیری و کنترل بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان (دام)، خلاصۀ خدمات دامپزشکی است که بهره‌مندی از آنها، همۀ اقشار جامعه را دربر می‌گیرد.

وی گفت: به دلیل وجود خطر ناشی از بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، شغل و حرفۀ دامپزشکی، جزء مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب می‌شود که این مهم، باید برای رتبه‌بندی، امتیازدهی و ... در تمامی ملاک‌های مقایسه دامپزشکی با دیگر دستگاه‌های اجرایی، لحاظ شود.

 سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با اشاره به اهمیت، پیچیدگی و تخصصی بودن فعالیت‌های دامپزشکی، گفت: برخی از خدمات دامپزشکی برای آحاد جامعه شناخته شده نیست که این امر، می‌تواند با معرفی صحیح، اصولی و مناسب آنها برطرف شود.

اسماعیل ریاحی افزود: قوانین و دستورالعمل‌های مورد نیاز برای توانمندسازی دستگاه‌های اجرایی در معرفی خدمات به مردم و بهره‌برداران ابلاغ شده و لازم است دامپزشکی نیز با توجه به فعالیت‌های گستردۀ خود، در این راه تلاش بیشتری انجام دهد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید