Iranian Agriculture News Agency

پرداخت ۳۵۹ میلیارد و ۴۰۶ میلیون ریال تسهیلات کشاورزی

مدیر صندوق کار آفرینی امید استان با اشاره به روند حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا گفت: این صندوق پارسال سه هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرد.

پرداخت ۳۵۹ میلیارد و ۴۰۶ میلیون ریال تسهیلات کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال وبختیاری، پژمان نوروزی بیان کرد: این تسهیلات در بخش‌های مختلف اقتصادی شامل کشاورزی، صنعت، خدمات و تفاهم‌نامه‌های استانی به متقاضیان دارای شرایط پرداخت شده و زمینه اشتغال مستقیم هزار و ۵۰۰ نفر را در چهارمحال و بختیاری فراهم کرده است.

نوروزی افزود: صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری پارسال در بخش کشاورزی ۸۹ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۳۵۹ میلیارد و ۴۰۶ میلیون ریال برای حمایت از کشاورزان و رونق تولید محصولات کشاورزی پرداخت کرد.

وی گفت: این تسهیلات در زمینه‌های مختلف کشت گلخانه‌ای، آبیاری نوین، مکانیزاسیون کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی به‌کار گرفته می‌شود.

نوروزی افزود: همچنین در بخش صنعت ۴۳۲ فقره تسهیلات به‌مبلغ هزار و ۶۹۲ میلیارد و ۹۴۵ میلیون ریال برای حمایت از واحد‌های صنعتی کوچک و متوسط و ایجاد اشتغال جدید ارائه شده است.

وی گفت: این تسهیلات در زمینه‌های مختلف مانند راه‌اندازی و توسعه خطوط تولید، نوسازی و بازسازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تأمین سرمایه در گردش استفاده می‌شود.

مدیر صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری گفت: در بخش خدمات نیز ۱۴۵ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۵۷۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون ریال در زمینه‌های گردشگری، حمل‌ونقل، خدمات عمومی و فنی و مهندسی به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شد.

نوروزی تاکید کرد: پارسال ۶۷۵ فقره تسهیلات به‌مبلغ ۳۷۴ میلیارد و ۹۳۴ میلیون ریال در قالب تفاهم‌نامه‌های استانی با هدف توسعه اشتغال‌زایی و کارآفرینی در مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

وی افزود: صندوق کارآفرینی اُمید چهارمحال و بختیاری برای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهش تولید و حمایت از کسب‌وکار‌های کوچک و متوسط، اقدام به احیای ۱۳ واحد تولیدی راکد و نیمه‌فعال کرد.

نوروزی گفت: برای احیای این واحد‌های تولیدی ۶۱۱ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع اعتبارات این صندوق پرداخت و زمینه اشتغال‌زایی ۱۶۷ نفر فراهم شده است.

 

خبرنگار: طیبه بیگ زاده

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید