Iranian Agriculture News Agency

خودکفایی در حوزه امنیت غذایی نتیجه زحمات کشاورزان است

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال‌وبختیاری گفت: تولیدات کشاورزی پیش از انقلاب اسلامی کمتر از ۳۰۰ هزار تن استان بود که این رقم بعد از انقلاب به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است و این مهم تاییدکننده ضریب بیش از ۸۵ درصدی در حوزه امنیت غذایی و خودکفایی و نتیجه زحمات کشاورزان پرتلاش است.

خودکفایی در حوزه امنیت غذایی نتیجه زحمات کشاورزان است

به گزارش خبرنگار ایانا به نقل از ایمنا، حسین برزگر در بیان کرد: جامعه کشاورزی به‌عنوان یکی از جوامع بزرگ کشور، رشد و پیشرفت 6 برابری خود را مدیون نظام جمهوری اسلامی ایران می‌داند و در تمام عرصه‌ها در کنار انقلاب بوده‌اند و خواهند بود.

وی توضیح داد: حضور مردم خاصه جامعه کشاورزان در روز پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار آن بسیار پررنگ بود و عدالت جمهوری اسلامی علت این موضوع است؛ عدالتی که باعث توزیع عادلانه زمین، توزیع متوازن امکانات در بخش کشاورزی و توزیع خدمات در بخش نهاده‌ها شده است.

رئیس جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی پس از انقلاب با وجود کمبود زمین و آب، تولید بیشتری را داشته است که این نشان‌دهنده رویکرد کشاورزان و حرکت آنان به سمت بهره‌وری است.

برزگر اضافه کرد: تولیدات کشاورزی قبل از انقلاب اسلامی کمتر از ۳۰۰ هزار تن استان بوده است که این رقم بعد از انقلاب به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن رسیده است که این تأییدکننده ضریب بیش از ۸۵ درصدی در حوزه امنیت غذایی، خودکفایی و مرهون زحمات کشاورزان پرتلاش است.

وی با تأکید بر اثرگذاری حضور پررنگ مردم در انتخابات توضیح داد: امروز تولیدات کشاورز در سایه انقلاب اسلامی از کمتر از ۳۰۰ گرم ماده خشک به ازای هر یک متر مکعب آب به دو کیلوگرم ماده خشک به ازای هر یک کیلومتر مکعب آب مصرفی در بخش کشاورزی رسیده است.

برزگر یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر مردم شکل گرفت و امروز باعث افتخار است که کل تولید بخش کشاورزی به دست مردم انجام می‌شود و این موضوع در سایه انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

وی گفت: دشمنان ما با ایجاد تحریم، هزینه‌ها را افزایش و درآمدها را کاهش داده‌اند و اقتصاد کشور را تحت شدیدترین فشارها قرار دادند و علت این تحریم‌های اقتصادی ترس دشمن از ایدئولوژی انقلاب اسلامی است، ایدئولوژی که عدالت بر پایه مردم را در دنیا فریاد می‌زند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید