Iranian Agriculture News Agency

امهال ۹۰ درصد از تسهیلات کشاورزان خسارت دیده چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده در استان آغاز شده و تاکنون بیش از ۹۰ درصد از پرونده‌های موجود امهال شده است.

امهال ۹۰ درصد از تسهیلات کشاورزان خسارت دیده چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال وبختیاری، حسین برزگر بیان کرد: در شورای هماهنگی بانک‌های استان و جلسه مشترکی که با کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری برگزار شد در خصوص تسهیلات بخش کشاورزی به ویژه تسهیلات تبصره ۱۸، خط اعتباری مکانیزاسیون، تسهیلات مربوط به سیل و خشکسالی و تسهیلات سفر رئیس جمهور به استان بحث‌هایی انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: در خصوص تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ سقفی برای استان در نظر گرفته شده که بیش از ۴۳۰ میلیارد تومان است به بانک‌های عامل معرفی شده و تاکنون ۱۳۴ میلیارد تومان پرداخت شده است که از این میزان بیش از ۹۰ میلیارد تومان معادل ۶۷ درصد مربوط به بخش کشاورزی است.

وی با بیان اینکه بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری در کشور دارای رتبه اول در پرداخت تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ است، ادامه داد: در خصوص خط اعتباری مکانیزاسیون نیز سهم استان ۱۱۱ میلیارد تومان است و با وجود اینکه ابلاغ آن با تأخیر انجام شده و سامانه مربوطه از ابتدای آبان ماه باز شد، تاکنون ۴۹ میلیارد تومان جذب و به بیش از ۲۷۰ مورد پرونده تسهیلات این حوزه پرداخت شده است.

برزگر با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری در حوزه پرداخت تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون دارای رتبه سوم کشوری است، خاطرنشان کرد: در این حوزه هزار و ۲۶۰ پرونده معرفی شده و امیدواریم عملیات جذب اعتبار به‌صورت کامل سریع‌تر انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: حدود دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سهم بخش کشاورزی در تسهیلات سفر رئیس جمهور به استان بود که تا امروز بیش از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداختی توسط بانک کشاورزی و پست بانک انجام شده و تعهد سال اول به‌صورت کامل محقق شده است، امیدواریم تعهد سل دوم نیز به اهتمام بانک‌های استان به سرعت محقق شود.

وی با اشاره به وجود ۱۰۳ میلیارد تومان تسهیلات سیل مربوط به سال گذشته در چهارمحال و بختیاری، گفت: در یک ماه گذشته ضمانت‌نامه‌های بانکی توسط بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه به بانک‌های عامل اعلام شد همچنین کارگروه‌های شهرستانی بیش از سه هزار و ۳۰۰ فقره پرونده در این زمینه جمع‌آوری کردند که توسط شورای بحران در استان به بانک‌های عامل ابلاغ شد و امیدواریم فرآیند پرداخت از هفته آینده آغاز شود.

برزگر یادآور شد: امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بند د تبصره ۱۶ بودجه سال ۱۴۰۲ برای حدود دو هزار پرونده توسط بانک‌های عامل به ویژه بانک کشاورزی آغاز شده و تاکنون بیش از ۹۰ درصد پرونده‌ها امهال شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به سامانه رصد اشتغال، بیان کرد: سهم بخش کشاورزی اشتغال‌زایی برای دو هزار و ۶۰۰ نفر بوده که تا امروز بالغ‌بر دو هزار و ۱۵۶ نفر در سامانه ثبت شده‌اند بنابراین ۸۳ درصد از برنامه موردنظر محقق شده و امیدواریم تا نیمه اول اسفندماه تعهد اشتغال بخش کشاورزی در استان به صورت کامل تحقق پیدا کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید