Iranian Agriculture News Agency

مجهز شدن ۵۸ درصد زمین‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری به شبکه آبیاری نوین

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۵۸ درصد از زمین‌های کشاورزی این استان برابر ۶۹ هزار هکتار به شبکه آبیاری نوین مجهز شده است و میانگین تجهیز زمین‌های کشاورزی کشور به شبکه آبیاری نوین ۳۰ درصد است.

مجهز شدن ۵۸ درصد زمین‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری به شبکه آبیاری نوین

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال وبختیاری، سیروس بیک‌بکان، مجموع تولیدات بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته را یک‌میلیون و ۶۵۰ هزار تن دانست و افزود: از این میزان یک میلیون و ۵۰ هزار تن محصولات زراعی و ۲۳ هزار تن محصولات باغی است.

بیک‌بکان گردو، هلو، انگور و بادام را اصلی‌ترین و بیشترین محصولات باغی چهارمحال و بختیاری اعلام و بیان کرد: این محصولات ۱۴ درصد تولیدات و ۲۹ درصد ارزش افزوده بخش کشاورزی استان است.

وی با اذعان به دسته‌بندی باغات چهارمحال و بختیاری به سه گروه درجه یک (اقتصادی)، درجه ۲ (نیازمند اصلاح) و درجه سه (نیازمند حذف و جایگزینی) یادآور شد: سال گذشته ۲۵ هزار پیوندک گردو بر روی بیش از ۶ هزار اصله نهال گردو در سطح ۶۰۰ هکتار سرشاخه‌کاری شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری به اهمیت راه‌اندازی شهرک بادام شهرستان سامان با ۷۰ واحد اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیان سرمایه‌گذاری در این شهرک اهلیت‌سنجی شده‌اند و به‌زودی عملیات اجرایی ساخت کارگاه‌های خود را آغاز می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با توسعه گلخانه‌های چهارمحال و بختیاری تا پایان سال ۱۴۰۱ در سطح ۳۰ هکتار گفت: هم‌اکنون ۸۰ هکتار گلخانه در این استان به بهره‌برداری رسیده و ۴۰ هکتار در دست اقدام است که تا پایان سال‌جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید