Iranian Agriculture News Agency

۱۱۱ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری دارای سند تک برگ شد

مدیرکل ثبت اسناد و املاک چهارمحال و بختیاری گفت: از سال ۱۳۹۰ با اجرای طرح حدنگاری (کاداستر) تاکنون ۳۱۷ هزار و ۴۲۳ سند مالکیت تک برگ صادر شده است.

۱۱۱ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری دارای سند تک برگ شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال وبختیاری، سلیمان یادآور شد: همچنین از حدود ۱۸۰ هزار و ۵۲۶ سند دفترچه‌ای در استان تاکنون ۱۶۰ هزار سند مالکیت تک برگ در چهارمحال و بختیاری صادر شده است و تنها ۲۱ هزار و ۵۲۶ جلد سند دفترچه‌ای باقی‌مانده که باید نسبت به تعویض و تبدیل آن‌ها به تک برگ اقدام شود.

وی با اشاره روند مثبت تبدیل اسناد دفترچه‌ای به سند تک برگ اظهار داشت: بیشتر سندهای باقی‌مانده در دست مردم در بخش زمین‌های کشاورزی و اسناد مالکیت دفترچه‌ای مشاع هستند.

به گفته سلیمان، بسیاری از پلاک‌های موجود مشمول اصلاحات ارضی شده و به همین دلیل سندهای آن‌ها ارزش قانونی ندارد و تلاش می‌شود تا سال آینده همه سندهای دفترچه‌ای به تک برگ تبدیل شود.

وی با تاکید بر همکاری و همراهی مردم در تبدیل سندهای دفترچه‌ای به تک برگ اظهار داشت: سندهای دفترچه‌ای بدون حضور مالک قابلیت شناسایی ندارند این در حالی است که سندهای تک برگ با مختصات و شناسه جغرافیایی به صورت دقیق قابلیت شناسایی دارند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید