Iranian Agriculture News Agency

پیش‌بینی برداشت ۷۰ هزار تن چغندرقند در چهارمحال و بختیاری

مدیر زراعت جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز برداشت چغندرقند، گفت: سطح زیر کشت این محصول در استان حدود هزار و ۶۵۰ هکتار است و پیش‌بینی می‌شود از این میزان امسال حدود ۷۰ هزار تن چغندرقند برداشت شود.

پیش‌بینی برداشت ۷۰ هزار تن چغندرقند در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال و بختیاری، روح‌الله سعیدی بیان کرد: برداشت چغندرقند در مناطق گرمسیری چهارمحال و بختیاری مانند خانمیرزا و کیار آغازشده و احتمال دارد برداشت محصول تا پایان آبان ماه و یا اواسط آذرماه نیز ادامه داشته باشد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: هم‌اکنون برداشت مؤثر محصول چغندرقند در استان آغاز نشده و تاکنون حدود ۱۰۰ هکتار برداشت محصول انجام‌شده است.

وی افزود: سطح زیر کشت این محصول در استان حدود هزار و ۶۵۰ هکتار است و پیش‌بینی می‌شود از این میزان امسال حدود ۷۰ هزار تن چغندرقند برداشت شود.

سعیدی با اشاره به خرید تضمینی چغندرقند از کشاورزان چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: بر اساس قراردادی که بین کشاورزان و کارخانه قند در استان منعقد می‌شود محصول چغندرقند به‌صورت تضمینی توسط این کارخانه خریداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: معمولاً بر اساس قراردادی که میان کارخانه قند چهارمحال و بختیاری و کشاورزان منعقد می‌شود این کارخانه بذر، سم و ریزمغذی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد و پس از برداشت نیز به‌صورت تضمینی محصول را خریداری می‌کند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: ارقام چغندرقند کشت‌شده در استان شامل انتک، سمنتا، پانترا، ماندارینا، کاکتوس، سوپرشکوفا، سوپردنا، افسوس، پرفکتا، ایزابلا و سینا است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید