Iranian Agriculture News Agency

بخش کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری نقش بسزایی در تولید کشور دارد

مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی، در نشست شورای بخش کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری وجلسه تکریم ومعارفه مدیر غله استان، گفت: بخش کشاورزی استان چهارمحال نقش بسزایی در تولید کشور دارد.

بخش کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری نقش بسزایی در تولید کشور دارد

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال و بختیاری، مهرداد پاکار بیان کرد: 250 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در استان چهارمحال وبختیاری است که از این میزان یک میلیون و 700 هزار تن محصول به ارزش ۳۰ هزار میلیارد تومان تولید می‌شود.

پاکار ادامه داد: سهم بخش کشاورزی این استان در تولید ناخالص داخلی استان ۲۱ درصد و سهم اشتغال آن ۲۲ درصد است در حالی که این شاخص‌ها به ترتیب در کشور ۸.۴ و ۱۶ درصد است که نشان از جایگاه قابل توجه بخش کشاورزی در شاخص‌های اقتصادی استان دارد.

وی با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری در تولید ماهی سرد آبی توانسته است رتبه اول کشور را کسب کند، افزود: .در این استان در سال گذشته ۲۴ هزار تن ماهی سردابی تولید شده است که حائز رتبه برتر کشوری است.

مهرداد پاکار خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری با تولید ۲۴ هزار تن بادام توانسته است رتبه اول تولید بادام کشور را کسب کند.

مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش کشاورزی استان چهارمحال وبختیاری دارای رتبه های برتر کشوری است و با عملکرد بسیار خوبی که با همت جوان مومن انقلابی ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و کارکنان تلاش‌گر این سازمان در آغاز تکمیل نیمه تمام و راه‌اندازی شهرک‌های تخصصی دارند اتفاقات خوبی در بخش کشاورزی استان خواهد افتاد.

برنامه عملیاتی بخش کشاورزی استان از برنامه اعتباری جلوتر حرکت می‌کند 

همچنین منزوی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری، ضمن تشکر از عملکرد چشم‌گیر جهادکشاورزی استان گفت: مجموعه جهاد کشاورزی یکی از بهترین مجموعه‌های استان است که اتفاقات بسیار خوبی را در حوزه تولید رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ها و طرح‌هایی که بخش کشاورزی استان ارائه داده است اتفاقات بسیار خوبی در استان رقم زده است و برنامه عملیاتی این بخش حتی از برنامه اعتباری جلوتر است، یادآور شد: باید مسئولین کشوری در راستای تامین اعتبار اقدامات اساسی انجام دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید