Iranian Agriculture News Agency

آغاز نهضت توسعه گلخانه‌ها در استان هم‌زمان با آغاز دولت سیزدهم

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان، از آغاز نهضت گلخانه‌ها در استان در دولت سیزدهم، خبرداد.

آغاز نهضت توسعه گلخانه‌ها در استان هم‌زمان با آغاز دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگار ایانا در چهارمحال وبختیاری، سیروس بیک بکان بیان کرد: سطح گلخانه‌ها در استان قبل از دولت سیزدهم 30 هکتار بود که با همت دولت سیزدهم جهش بزرگی در توسعه گلخانه‌ها در استان اتفاق افتاد به گونه‌ای در دو سال اخیر بیش از 40 هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شد و هم‌اکنون سطح گلخانه‌ها در استان به 70 هکتار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه، با برنامه‌ریزی‌ها واقدامات انجام شده پیش‌بینی می‌شود سالیانه بیش از صد هکتار به سطح گلخانه‌های استان اضافه شد و افزود: آغاز راه‌اندازی 13 شهرک گلخانه‌ای از دیگر اقدامات مهم و اثرگذار در این بخش است که در حال انجام است.

وی ادامه داد: گلخانه‌ها به‌عنوان یکی از بستر‌ها و ظرفیت‌های تولید محصولات کشاورزی برای تامین امنیت غذایی مردم فصل جدیدی را در دنیای کشاورزی پیشرفته و امروزی برای خود گشوده‌اند و در سال‌های اخیر دولت و سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی با درک اهمیت این موضوع، اهتمام ویژه‌ای به توسعه کشت گلخانه‌ای دارند.

همچنین مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: باید مراحل تولید تا بسته‌بندی محصولات گلخانه‌ای استان به‌صورت زنجیره‌ای و بر اساس استاندارد‌های صادراتی انجام شود.

ابراهیم شیرانی، افزود: انقلابی که در توسعه گلخانه‌ها در چهارمحال و بختیاری آغاز شده است تنها با رویکرد صادرات‌محور و دانش‌بنیان بودن به موفقیت خواهد رسید.

وی ادامه داد: در زمان مطالعه، طراحی و بهره‌برداری از مجتمع‌های تولیدی در بخش کشاورزی مساله بازاریابی و صادرات تولیدات این بخش مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد تنوع در مجتمع‌های بخش کشاورزی، ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی، فراوری محصولات و بسته‌بندی، نقش مؤثری در موفقیت این مجتمع‌ها در سال‌های آینده خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید