Iranian Agriculture News Agency

هویت دار شدن ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، از سند دار شدن اراضی کشاورزی جهت جلو گیری از تعرض به اراضی ملی در این استان ، خبرداد.

هویت دار شدن ۹۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال وبختیاری، حسین برزگر رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، گفت: تاکنون نقشه  ۹۰ هزار هکتار از ۲16 هزار هکتار از اراضی کشاورزی برداشت و به اداره ثبت برای صدور سند ارسال شده است.

برزگر، بیان کرد: اختلافات در اراضی مورد تداخل با بررسی نقشه‌های هوایی، مستندات و بازدید محلی تعیین تکلیف می‌شود، این کار موجب تثبیت اراضی ملی و اراضی کشاورزی در مرحله اول می‌شود.

وی، با بیان اینکه، در کاداستر اراضی کشاورزی نقشه‌های قطعات کشاورزی توسط شرکت‌های دارای رتبه برداشت می‌شود، افزود:کمیسیون اصل ۹۰ برداشت نقشه اراضی کشاورزی را توسط جهاد کشاورزی از این به بعد ممنوع کرده است و اداره ثبت متولی قانون کاداستر است و باید نقشه‌ها را نیز خود برداشت کند.

همچنین، رئیس اداره مهندسی و حدنگاری اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: زمانی‌که اراضی کشاورزی سنددار شوند و مرز بین آن‌ها با اراضی ملی مشخص شود، مطمئنا کسی نمی‌تواند به اراضی ملی به‌ویژه در مناطق صعب‌العبور تجاوز کند، زیرا مردم حدود خود را می‌دانند.

اسدی،عنوان کرد: صدور سند تگ برگ و هویت‌دار شدن اراضی کشاورزی از کلاهبرداری در خرید و فروش و زمین‌خواری جلوگیری می‌کند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید