Iranian Agriculture News Agency

باحضور نمایندگان تعزیرات حکومتی استان، سازمان صمت، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیریت حفظ نباتات و همچنین رییس اداره تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد و کارشناس حفظ نباتات مدیریت، سرکشی به واحدهای فروش سم در سطح شهرستان شهرکرد آغاز شد.

آغاز دومین مانور سراسری مبارزه با عرضۀ سموم قاچاق و تقلبی در شهرستان شهرکرد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، رییس اداره تولیدات گیاهی شهرستان شهرکرد گفت: آفت‌کش‌ها از نهاده‌های مهم و حساس در تولید محصولات کشاورزی محسوب می‌شوند و نقش زیادی در افزایش عملکرد و تأمین امنیت غذایی دارند.

محسن کاووسی با بیان اینکه مصرف و کاربرد آفت‌کش‌ها ارتباط مستقیمی با سلامت محصول، افراد جامعه و محیط زیست دارد، افزود: برای حفظ سلامت جامعه ضروری است که از زمان تولید و عرضه تا مصرف آفت‌کش‌ها در باغات و مزارع نظارت و کنترل مستمر انجام شود.

وی، بازدید از واحدهای توزیع آفت‌کش‌های کشاورزی در جهت کنترل سطح عرضه، شناسایی و توقیف آفت‌کش‌های قاچاق و تقلبی و رعایت استانداردهای لازم را از اهداف اجرای این مانور بزرگ اعلام کرد.

 رییس اداره تولیدات گیاهی شهرستان شهرکرد خاطر نشان کرد: در این مانور با افرادی که اقـدام به گران‌فروشی، تخلف در سـطح بازار و احتکار آفت‌کش‌های کشاورزی می‌کنند و قصـد سودجویی از مردم را داشته باشند، برخورد می‌شود.

 محسن کاووسی در پایان یادآور شد: به منظور جلوگیری از ورود سموم شیمیایی تقلبی به چرخه تولید کار پایش سموم همواره در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهرکرد است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید