Iranian Agriculture News Agency

ابراهیمی در نشست قرارگاه امنیت غذایی :

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با شاره به فراوری محصولات کشاورزی در این استان اظهار داشت : ظرفیت سالانه محصولات کشاورزی فرآوری شده در چهارمحال و بختیاری در گروه زراعی 329 هزار تن، در گروه باغی 45 هزار تن، در گروه دام و طیور 346 هزار تن، در گروه آبزیان 12 هزار تن و در مجموع 732 هزار تن است.

فراوری سالانه 732 هزار تن محصول کشاورزی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، عطا الله ابراهیمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در صبح روز سه شنبه در نشست قرارگاه امنیت غذایی استان اظهار کرد: تولیدات بخش کشاورزی در این استان در مجموع یک میلیون و 466 هزار تن است که شامل انواع باغی، زراعی، دام و طیور، شیلات، گلخانه‌ای و قارچ دکمه‌ای می‌شود.

وی افزود: تا پایان آذرماه 1400 میزان تولید محصولات کشاورزی در کشور بیش از 120 میلیون تن بود که این رقم در چهارمحال و بختیاری برابر با یک میلیون و 466 هزار تن گزارش شد، همچنین میزان ضایعات این محصولات در کشور و استان به ترتیب برابر با 25 و 20 درصد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: جهاد کشاورزی استان 148 و سازمان صمت این استان نیز 87 واحد فرآوری محصولات کشاورزی دارد، مجموع اسمی این واحدها یک هزار و 344 تن است که برای 4 هزار و 435 نفر اشغال ایجاد کرده‌اند.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: ظرفیت سالانه محصولات کشاورزی فرآوری شده در چهارمحال و بختیاری در گروه زراعی 329 هزار تن، در گروه باغی 45 هزار تن، در گروه دام و طیور 346 هزار تن، در گروه آبزیان 12 هزار تن و در مجموع 732 هزار تن است.

وی اضافه کرد: کارخانه جات فعال خوراک دام، طیور و آبزیان در چهارمحال و بختیاری علاوه بر تامین نیاز واحدهای تولیدی در بخش خوراک و آبزیان و ماهیان سردآبی، این خوراک را به بیش از 26 استان کشور و کشورهای عراق، افغانستان و... صادر می‌کنند، همچنین بیش از 10 میلیون یورو در سال 99_1400 در بخش صنایع تبدیلی صادرات را به نام خود به ثبت رسانده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری درخصوص کشتارگاه‌های دام و طیور در این استان، بیان کرد: در حال حاضر سه کشتارگاه دام و سه کشتارگاه طیور با ظرفیت 57 هزار و 850 تن در این استان فعال هستند، همچنین دو کشتارگاه دام و طیور دیگر نیز با ظرفیت‌های 4 هزار و 420 و 8 هزار تن در حال اجرا هستند که به زودی تکمیل می‌شوند.

ابراهیمی تصریح کرد: جمعا 63 سردخانه با ظرفیت 300 هزار تن شامل 16 سردخانه استاندارد دومداره و 40 انبار سرد سنتی به بهره‌برداری رسیده است که از این تعداد 6 سردخانه در حال احداث هستند.

وی اظهار داشت: 46 پروژه در چهارمحال و بختیاری نیمه تمام و در حال احداث هستند، ظرفیت اسمی این پروژه‌ها 500 هزار تن است که اشتغالی بالغ بر یک هزار و 20 نفر ایجاد می‌کنند.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید