Iranian Agriculture News Agency

عالی اعلام کرد:

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی هرستان خانمیرزا با بیان اینکه توسعه کشت های گلخانه ای از اهداف جهاد کشاورزی است اظهار داشت : احداث گلخانه اقدامی مناسب جهت افزایش تولید ،صادرات ، رونق اقتصادی و اشتغالزایی است.

توسعه کشت های گلخانه ای در خانمیرزا یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، مهدی عالی سرپرست مدیریت جهادکشاورزی  شهرستان خانمیرزا در جریان بازدید از گلخانه های این شهرستان گفت:طرح احداث گلخانه و کشت های متراکم در شهرستان خانمیرزا در حال حاضر۶/۵هکتار در حال بهره برداری و ۴/۵هکتار در حال احداث است، همچنین ۴هکتار در شرف تشکیل پرونده و انعقاد قرارداد است.

وی گفت: توسعه کشت های گلخانه ای از اهداف جهاد کشاورزی است و احداث گلخانه اقدامی مناسب جهت افزایش تولید ،صادرات ، رونق اقتصادی و اشتغالزایی  می‌باشد و کشت های گلخانه ای بهره وری  آب را تا۱۰ برابر میزان تولید را  ۱۰ تا ۱۲ برابر و میزان درآمد کشاورزان را ۲۰ تا ۳۰ برابر افزایش می دهد.

عالی تصریح کرد: البته درست است که نوسانات بازار وجود داردولی به  ازای راه‌اندازی هر هکتار گلخانه ۱۲ فرصت شغلی مستقیم و ۱۵ شغل غیرمستقیم ایجاد می کند که این یک اشتغال پایدار و ثابت است.

 وی یادآور شد: با پیگیریها ، بررسی  و بازدید های کارشناسان این مدیریت چندین طرح گلخانه ای را شناسایی کرده ایم ویکی از برنامه های این مدیریت رفع موانع و کمک به کشاورزان و متقاضیان می باشدو انشالله با برنامه ریزی خانمیرزا در آینده نزدیک به قطب گلخانه استان چهارمحال و بختیاری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: یکی از دلایلی که شهرستان خانمیرزا معروف به قطب محصولات کشاورزی می باشد.اراضی حاصلخیز و پشت کار و تلاش بسیار شایسته کشاورزان این شهرستان است.

عالی گفت: بازدید و سرکشی از گلخانه ها و دیگر محصولات را هر هفته در دستور کاری خود قرار دادیم و درکنار کشاورزان باید شهرستان خانمیرزا را به شهرستان اولین ها در زمینه تولیدتبدیل کرده و کمک حال کشاورزان باشیم و موانع را جهت آبادی و اشتغال جوانان برطرف کنیم.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید