Iranian Agriculture News Agency

طاهری میرقائد خبر داد :

تخصیص ۱۹ میلیارد تومان برای صدور دامدار کارت به چهارمحال و بختیاری

مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به از آغاز صدور دامدار کارت در این استان گفت: در مرحله نخست ۱۹ میلیارد تومان برای صدور دامدار کارت به این استان تخصیص داده شده است.

تخصیص ۱۹ میلیارد تومان برای صدور دامدار کارت به چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان چهارمحال و بختیاری، هوشنگ طاهری میرقائد گفت: دامداران روستایی و عشایری می‌توانند تا سقف ۵۰ میلیون تومان از تسهیلات دامدار کارت بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: در طرح دامدار کارت به ازای هر دام سبک پلاک‌کوبی شده در سامانه هویت‌گذاری سازمان جهادکشاورزی ۳۰۰ هزار تومان و به ازای هر راس دام سنگین ۷۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است.

طاهری تصریح کرد: طرح صدور دامدار کارت به تازگی به مرحله اجرا گذاشته شده است و تسهیلاتی که در قالب این طرح به دامداران پرداخت می‌شود با نرخ ۱۱ درصد و بازپرداخت حداکثر یک ساله است.

مدیر شعب بانک کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دامداران می‌توانند در قالب دامدار کارت نهاده‌های خام دامی از فروشگاه‌های مورد تایید سازمان جهادکشاورزی خریداری کنند، اظهار داشت: تاکنون استقبال دامداران استان از این طرح مطلوب بوده است.

طاهری همچنین به طرح کشاورز کارت که در سال گذشته در استان اجرا شده بود نیز اشاره کرد و گفت: در قالب این طرح نیز برای ۲ هزار و ۱۳۹ نفر به مبلغ ۳۲ میلیارد تومان کشاورز کارت صادر شد.

وی خاطر نشان کرد: این استان جزو استانهای پیشرو در کشور در جذب کشاورزکارت بوده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید