Iranian Agriculture News Agency

11 شیر و سه پلنگ

بازیکنان تیم پرسپولیس به خوبی برابر یکی از بهترین تیم های آسیا ایستادگی کردند و سپس در بهترین زمان، دروازه این تیم را گشودند.

نفر به نفر پرسپولیس برابر السد

به گزارش ایانا به نقل از ورزش سه، عملکرد شاگردان برانکو ایوانکوویچ در این مسابقه قابل تحسین بود. آن ها سزاوار این پیروزی بودند چرا که به خوبی برابر ژاوی، گابی، هیدوس، بونجاح و... دفاع کردند و اجازه گلزنی ندادند و از کوچک‌ترین فرصت برای ضربه زدن به تیم میزبان استفاده کردند.

علاقه‌مان بر این بود که گزارش عملکرد بازیکنان تیم پرسپولیس به ترتیب از بهترین بازیکن آغاز شود اما بررسی‌های مختلف نتوانست یک نفر را به عنوان برترین بازیکن انتخاب کند و به همین دلیل پست به پست پیش رفتیم و نمایش پسران برانکو را موشکافانه بررسی کردیم:

علیرضا بیرانوند

بیرانوند نمایش بسیار درخشانی را پشت سر گذاشت و او را می توان مهم‌ترین عامل کلین شیت پرسپولیس در این بازی دانست. بیرانوند 6 بار شوت و ضربات بازیکنان السد را مهار کرد و به عبارتی بهترین نمایش خود را در چند وقت اخیر به ثبت رساند تا اولین کلین شیت آسیایی پرسپولیس در مرحله حذفی نیز به ثبت برسد. وی همچنین 5 خروج موفق داشت اما کارت زردی که گرفت اوضاع را کمی برای فینال احتمالی نگران کننده کرد.

01341728

سیدجلال حسینی

کاپیتان قرمزها نمایش نه چندان خوب در بازی رفت مرحله گروهی مقابل السد را امروز جبران کرد. او در دفاع مستحکم بود و این را می توان از آمار سیدجلال فهمید. حسینی 11 بار توپ را دور کرد و یک توپ ربایی داشت و از تمام دوئل‌هایی که در آنها شرکت کرد، سربلند و پیروز بیرون آمد. نکته منفی برای این بازیکن پا به سن گذاشته درصد پایین پاس صحیح بود.

01341729

شجاع خلیل‌زاده

مدافع پرسپولیس در ابتدای مسابقه با خشونت‌های غیر فوتبالی کمی هواداران پرسپولیس را نگران کرد اما در چارچوب مستطیل سبز و در طول 90 دقیقه بازی، فارغ از حواشی نمایش بسیار خوبی را از خود نشان داد. او در بیش از 60 درصد دوئل ها پیروز بود و همچنین با 13 دفع توپ و یک تکل، عملکرد خوب خود را رقم زد. شجاع خلیل‌زاده در این فصل یکی از بهترین بازیکنان تیم پرسپولیس بوده و هم در مسابقات آسیایی و هم داخلی و چه در پست دفاع راست و چه دفاع میانی، پرقدرت ظاهر شده است. نمایش شجاع خلیل‌زاده در آخرین دقایق بازی با یک پاس استثنایی که منجر به پنالتی شد، همراه بود تا خلیل‌زاده یکی از بهترین بازی‌هایش را سپری کند.

01341730

سیامک نعمتی

نعمتی امروز در پستی بازی کرد که مدت‌ها از آن دور بود اما آنقدر پخته و باتجربه عمل کرد که گویی سال‌ها است در پست دفاع راست بازی می‌کند! جانشین خلف حسین ماهینی، بارها با دریبل‌های سرعتی از بازیکنان السد گذشت و با حمل توپ تا زمین حریف، فشار را از روی تیم برداشت. نکته مهم برای شماره 88 تمرکز بالا و نمایش کم نقصی بود که باعث شد برانکو از بردن او به پست جدید، رو سفید شود. نعمتی 7 تکل زد که بهترین آمار در بین بازیکنان پرسپولیس است اما همچون دیگر بازیکنان، دقت پایین در پاس‌های او به وضوح دیده می شد.

01335956

شایان مصلح

مدافع چپ سرخ‌ها که به واسطه محرومیت محمد انصاری در پست تخصصی‌اش بازی کرد، در بعضی از دقایق پراشتباه بود اما در مجموع نمایش قابل قبولی داشت. او در اواسط نیمه دوم با از دست دادن توپ در میانه میدان زمینه ساز موقعیت خطرناک برای اکرم عفیف شد. مصلح در 11 دوئل برنده بود و همچنین یک تکل موفق داشت. او در حملات آنچنان که باید و شاید ظاهر نشد و شاید این موضوع، دستور تاکتیکی کادرفنی به او بود.

01302316

احمد نوراللهی

هافبک دفاعی شماره 8 پرسپولیس که ویژگی جنگندگی کمتری نسبت به کمال کامیابی‌نیا دارد، در این بازی پرتلاش و دونده ظاهر شد و اجازه نداد ژاوی، گابی، عفیف و هیدوس در مقابل خط دفاعی پرسپولیس خطرساز شوند. البته در دو صحنه جای خالی نوراللهی در آن منطقه از زمین دیده شد و السدی ها موقعیت شوت زنی داشتند اما این موضوع قابل درک است چرا که نمی‌توان مقابل بهترین‌های آسیا 90 دقیقه بی‌نقص بازی کرد. نوراللهی 11 کنش دفاعی داشت و با 2 توپ‌گیری نقش پررنگش در کلین شیت ارزشمند را نمایان کرد.

01341731

آدام همتی

همتیِ جوان در حساس‌ترین بازی فصل پرسپولیس برای اولین‌بار در ترکیب اصلی قرار داشت. او که این روزها پاسخ انتقادات را با نمایش های کم نقصش می دهد، در این بازی هم فوق العاده نبود اما فراتر از حد انتظارات ظاهر شد. او دو خلق موقعیت داشت و همچنین 80 درصد پاس صحیح را به ثبت رساند، علاوه بر این ها او با 4 تکل و یک توپ ربایی، شب درخشانش را تکمیل کرد. همتی که امسال به سبب محرومیت از نقل و انتقالات در لیست بزرگسالان قرار گرفت و به درب خروجی باشگاه نرفت، با ادامه این روند می‌تواند جای پایش را در فهرست این تیم محکم‌تر کند.

01341733

بشار رسن

ستاره عراقی تیم پرسپولیس نمونه‌ای بارز از یک خارجی کارآمد است. عملکرد او در خدمت تیم و هر ضربه‌اش به توپ در راستای رسیدن به هدف تیم می باشد. او که اکثرا در زمین حریف قرار داشت، اکثر پاس‌هایش را به درستی به بازیکنان پرسپولیس رساند و با ثبت 81.5 «پاس صحیح در زمین السد» خود را به عنوان یکی از بهترین‌های پرسپولیس مطرح کرد. رسن یک موقعیت هم خلق کرد و 2 خطا هم گرفت اما جثه ریز و فیزیک نه چندان قوی‌اش، باعث می شد تا مدافعانی چون عبدالکریم حسن به راحتی توپش را بگیرند.

01341734

امید عالیشاه

عالیشاه سعی می‌کرد با حرکات دریبلینگ از بازیکنان السد بگذرد و همین ریسک باعث می شد تا در بعضی صحنه‌ها ناموفق باشد. آمار منفی برای امید پرسپولیس، 52 درصد پاس صحیح در زمین السد بود که کمی ناامید کننده به نظر می‌رسد. با این حال عالیشاه هم با دوندگی 70 دقیقه‌ای، در این پیروزی بزرگ نقش داشت. مهم‌ترین فاکتور مثبت در عملکرد هافبک شماره 2 پرسپولیس بازگشت به عقب و شرکت در کارهای دفاعی بود که برانکو امیدوار است در بازی‌های بعدی بیشتر هم بشود.

01341735

علی علیپور

فرار علیپور بدون شک پرسپولیسی ها را به یاد گل زیباش در بازی با الاهلی عربستان انداخت اما آن گل در دقایق ابتدایی بازی به ثمر رسید و این که علیپور در دقیقه 85 هم توانست این چنین پرسرعت و این چنین پرتوان باشد، نشان از تمرینات استقامتی صحیح مارکو و البته تلاش مضاعف مهاجم پرسپولیس دارد. البته در باقی دقایق بیشتر سعی میکرد با پرسینگ مدافعان السد را تحت فشار بگذارد و همچنین از اندک توپ‌ها استفاده کند. در چند صحنه با منشا ناهماهنگ بود اما در مجموع شب درخشانی را سپری کرد و می تواند کاندیدای بهترین بازیکن زمین هم باشد. نکته قابل توجه درباره علیپور این است که تمام شوت های او در چارچوب بود.

01341709

گادوین منشا

مهاجم سیه چرده پرسپولیس پرتلاش و دونده ظاهر شد اما شاید مهم‌ترین تصویر فوتبال دوستان از او در مقابل السد، فرصتی باشد که در نیمه اول از دست داد و مانع از گلزنی زود هنگام پرسپولیسی‌ها شد. منشا 4 شوت زد که همگی خارج از چارچوب بودند. مهاجم آفریقایی پرسپولیس در 23 دوئل هوایی و زمینی هم شرکت کرد که این آمار بسیار قابل توجه است. ناجی پرسپولیس در بازی با الدحیل، حالا باید با یک نمایش خوب دیگر در تهران کار نیمه تمامی که از سال قبل داشت را تمام کند و همراه با پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد.

01341736

احسان علوان‌زاده

علوان‌زاده در دقیقه 73 به جای امید عالیشاه به زمین آمد و بیشتر حضورش درکارهای دفاعی بود. او 5 پاس داد که 2 تا غلط بودند و همچنین وی از هر سه تقابلی که با السدی ها داشت، بازنده بیرون آمد. عملکرد این جوان چپ پا در کارهای دفاعی قابل قبول بود و شاید خود برانکو هم در میدانی به این بزرگی از این بازیکن همین انتظار را داشت.

6d25e737-cbe6-4772-abd8-bcd1f9cfbdb6

سعید حسین‌پور - حمیدرضا طاهرخانی

حسین‌پور هافبک هجومی و مهاجم جوان تیم پرسپولیس در دقیقه 89 به جای گلزن این تیم به زمین رفت و طاهرخانی هم در دقیقه 96 وارد زمین شد. آن ها چیز خاصی از خود نشان ندادند اما همین‌که در چنین مسابقه بزرگی حضور یافتند خود تجربه بزرگی است که سال‌های بعد به کمک‌شان می آید.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید