Iranian Agriculture News Agency

السد با یک بازی کمتر از استقلال ۱۶ گل بیشتر زده است

دیدار برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم استقلال و السد در حالی برگزار می‌شود که دیدار رفت با نتیجه ۳ بر یک به سود نماینده کشور قطر به پایان رسیده است.

مقایسه خط آتش استقلال و السد

استقلال و السد در رقابتهای داخلی کشورشان تفاوت‌های اساسی دارند که بزرگترین آن در تعداد گلهای به ثمر رسیده و کارایی مهاجمان‎شان می‌باشد.

آبی‌پوشان تهران در 5 بازی خود در لیگ برتر ۵ بار موفق به گلزنی به تیم‌های مقابل شده‌اند. در حالی که حریف قطری این تیم در ۴ بازی ۲۱ بار موفق به فتح دروازه حریفان شده است. این مقایسه نشان می‌دهد السد با یک بازی کمتر از استقلال ۱۶ گل بیشتر از آبی‌پوشان تهران به ثمر رسانده و این اختلاف در خط حمله بسیار عجیب است.

25725

از مجموع ۲۱ گلی که السدی‌ها در لیگ ستارگان به ثمر رسانده‌اند سهم بازیکنان خط حمله این تیم ۱۷ گل است. بغداد بونجاح با ۱۱ و اکرم عفیف با ۶ گل بیشترین سهم را در باز کردن دروازه حریفان دارند که این نشان از خطرناک بودن خط حمله این تیم است. زننده هر ۳ گل السد به استقلال در دیدار رفت دو تیم نیز همین دو بازیکن بودند.

این در حالی است که اکثر گل‌های استقلال توسط بازیکنانی به ثمر رسیده که در خط حمله این تیم بازی نکرده‌اند. وریا غفوری با ۲ گل بهترین گلزن این تیم است. فرشید اسماعیلی و مرتضی تبریزی دیگر گلزنان استقلال هستند یک گل آنها نیز توسط مدافعان حریف به ثمر رسیده است.  در دیدار رفت هر ۳ گل السد توسط بونجاح و عفیف، مهاجمان این تیم به ثمر رسید و تک گل استقلال هم توسط مدافعان السد به ثمر رسید که به اشتباه دروازه خودشان را باز کرده بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید