Iranian Agriculture News Agency

​مدیر تعاون روستایی استان همدان گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 53 هزار و 658 تن انواع محصول کشاورزی توسط شبکه تعاونی‌های کشاورزی، روستایی و تولید از کشاورزان استان همدان خریداری شده است.

خرید توافقی بیش از 53 هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان

مجید مسلمی راد در گفتگو با خبرنگار ایانا در همدان افزود: خرید توافقی محصولات امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان بوده و از افت قیمت جلوگیری می‌کند همچنین با کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی سبب ایجاد تعادل در قیمت برای تولید کننده و مصرف کننده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید توافقی به محصولات جو، ذرت، سبوس و شیر اختصاص دارد، اظهار داشت: خرید توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی از جمله تعاونی‌های روستایی، کشاورزی و تولید در سطح استان همدان انجام می‌شود.

مسلمی راد خرید توافقی را در جهش تولید و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران بخش کشاورزی مؤثر دانست و گفت: هدف از خرید توافقی کاهش واسطه‌های بخش کشاورزی در خرید و فروش محصولات کشاورزی است که در نهایت به سود کشاورز و مصرف‌کننده منتهی می‌شود.

وی اضافه کرد: شبکه تعاونی های شهرستان همدان با خرید بیش از 6 هزار تن انواع محصولات کشاورزی بیشترین میزان خرید توافقی در سطح استان را در سه ماهه نخست امسال داشته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید