Iranian Agriculture News Agency

رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه سطح مکانیزاسیون در این استان ۱/۹۲ اسب بخار است گفت: همدان در مقایسه با میانگین کشوری رتبه دوم کشور را دارا است.

رتبه دوم همدان در اجرای مکانیزاسیون در کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان مهدی جهانگیری افزود: تعداد تشکل‌های فعال در زمینه مکانیزاسیون کشاورزی ۶۸ واحد است که با بیش از ۷۸۰ دستگاه انواع ماشین آلات سطحی حدود ۵۲ هزار هکتار را زیر پوشش خدمات ماشینی قرار داده است  که برای ۳۱۰ نفر در این بخش  اشتغالزایی مستقیم ایجاد شده است.

وی اضافه کرد:  اجرای ۷۴ هزار هکتار عملیات کشاورزی حفاظتی شامل کم خاکورزی و بی خاکورزی در اراضی استان همدان در سال زراعی ۹۸-۹۹ در کشت‌های آبی و دیم در تمام شهرستان‌های استان همدان از مهمترین فعالیت‌های اخیر است.

جهانگیری مزایای مهم کشاورزی حفاظتی و مکانیزه را تولید پایدار، کاهش مصرف آب، افزایش ماده آلی و حاصلخیزی خاک کاهش عملیات ماشینی، کاهش مصرف سوخت و اصلاح ساختمان خاک عنوان کرد است.

وی ادامه داد: اعطای بالغ بر ۴۱۴ میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری تسهیلات مکانیزاسیون که در تمام زیربخش‌های زراعت، باغبانی، دام، طیور و شیلات همزمان توزیع شده است.

رییس اداره مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی شماره‌گذاری حدود ۱۴ هزار دستگاه تراکتور و کمباین، اجرای صد هزار هکتار کشاورزی حفاظتی در سطح استان، مدیریت سوخت بخش کشاورزی، توسعه کشت نشایی ، ساماندهی ناوگان سمپاشی، نظارت بر کشت های بهاره و پاییزه را از برنامه‌های شاخص در سال جاری ذکر کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید