Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی استان همدان خبر داد:

​مدیرکل دامپزشکی استان همدان از اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در همدان خبر داد.

اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در همدان

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، محمود رضا رسولی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از چهارم اردیبهشت ماه تا چهارم خردادماه و در دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر در طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در ماه رمضان، مراکز عرضه مواد خام دامی استان همدان توسط کارشناسان دامپزشکی بازرسی می‌شوند، گفت: هدف از این بازدیدها بررسی کیفیت بهداشتی مواد خام دامی و رعایت دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در مراکز عرضه و اطلاع رسانی عمومی است.

رسولی در ادامه از تشکیل و تجهیز ۳۷ اکیپ بازرسی ثابت و سیار در سطح استان همدان برای کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی گفت: با توجه به افزایش مصرف فرآورده‌های خام دامی در این ماه مبارک و تأمین امنیت غذایی مصرف کنندگان از تولید تا مصرف، برنامه ریزی منسجم در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی در استان همدان ۱۴ اکیپ ثابت و ۲۳ اکیپ سیار تشکیل شده است.

رسولی اظهار کرد: در این طرح از تمام مراکز عرضه مواد خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی، سردخانه‌ها، کشتارگاه‌های دام و طیور و کارگاه‌های بسته بندی این فرآورده‌ها بازرسی انجام می‌گیرد.

رسولی از مردم استان درخواست کرد ضمن تهیه این فرآورده‌ها از مراکز معتبر و مجاز، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و تلفن‌های ۴-۳۲۶۵۱۸۰۱ به بازرسان اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد مقتضی در این رابطه صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید