Iranian Agriculture News Agency

​ مدیر تعاون روستایی استان همدان گفت: در سال گذشته 235 هزار تن انواع محصول کشاورزی توسط شبکه تعاونی های کشاورزی ، روستایی و تولید از کشاورزان استان همدان خریداری شده است.

خرید توافقی 235 هزار تن انواع محصول از کشاورزان استان همدان

مجید مسلمی راد در گفتگو با خبرنگار ایانا در همدان افزود: خرید توافقی محصولات امری مهم در صیانت از منافع کشاورزان بوده و از افت قیمت جلوگیری می کند همچنین با کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی سبب ایجاد تعادل در قیمت برای تولید کننده و مصرف کننده می شود. 

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان خرید توافقی به محصولات جو، ذرت، سبوس و شیر اختصاص دارد، اظهار کرد: خرید توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی از جمله تعاونی‌های روستایی، کشاورزی و تولید در سطح استان همدان انجام می‌شود.

مدیر تعاون روستایی استان همدان اضافه کرد: از جمله خرید های توافقی انجام شده در سال گذشته می توان به حدود 20 هزار تن شیر ، 41 هزار تن کناله سویا، بیش از 3 هزار و 600 تن گوجه فرنگی و 6 هزار و 500 تن ذرت علوفه ای اشاره کرد همچنین خرید سه هزار و 100 تن یونجه، بیش از 26 هزار و 600 تن سبوس ، یک هزار و 300 تن پرتقال نیز از دیگر محصولات کشاورزی بوده است که بصورت توافقی از کشاورزان خریداری شده است.

مسلمی راد خرید توافقی را در جهش تولید و  بهبود وضعیت اقتصادی بهره برداران بخش کشاورزی موثر دانست و گفت: هدف از خرید توافقی کاهش واسطه‌های بخش کشاورزی در خرید و فروش محصولات کشاورزی است که در نهایت به سود کشاورز و مصرف‌کننده منتهی می‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان با اعلام اینکه خرید توافقی درتمامی شهرستان‌های استان صورت می گیرد، عنوان کرد: شهرستان ملایر با بیش از 29 هزار تن خرید توافقی بیشترین میزان خرید توافقی را به خود اختصاص داده است.

مسلمی راد در ادامه به رویکرد افزایش میزان خرید های توافقی انواع محصولات کشاورزی در سطح استان همدان اشاره کرد و افزود: سیاست خرید های توافقی دارای کارکرد های مطلوبی در زمینه بازار رسانی محصولات کشاوررزی است بنابراین افزایش سالیانه میزان خرید های توافقی مد نظر این مدیریت قرار دارد و شبکه تعاونی ها نیز بایست برای بازار رسانی محصولات کشاورزی بویژه محصولات دارای مزیت هر شهرستان برنامه داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید