Iranian Agriculture News Agency

رئیس دامپزشکی شهرستان نهاوند از انجام ۸۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی در این شهرستان خبر داد.

انجام ۸۰۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه فراورده‌های خام دامی در نهاوند

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، مهدی قنبری از ادامه اجرای طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی در شهرستان نهاوند خبر داد و گفت: بازرسان دامپزشکی نهاوند از ابتدای اسفندماه تا پایان فروردین‌ماه در دو نوبت‌کاری صبح و بعدازظهر در طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مواد خام دامی و مراکز عرضه مواد خام دامی فعالیت می‌کنند.

وی هدف از این بازدیدها را بررسی کیفیت بهداشتی مواد خام دامی و رعایت دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی در مراکز عرضه و اطلاع‌رسانی عمومی و آشنایی مردم با ضوابط مذکور دانست.

رئیس دامپزشکی نهاوند افزود: در این طرح از تمام مراکز عرضه مواد خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده‌های خام دامی، رستوران‌ها، سردخانه‌ها، کشتارگاه‌های دام و طیور و کارگاه‌های بسته‌بندی این فرآورده‌ها بازرسی و نظارت انجام می‌گیرد.

وی اظهار کرد: تاکنون تعداد ۸۰۰ مورد بازرسی، بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم ضبط و معدوم‌سازی مواد خام دامی فاسد، پلمب ۵ واحد متخلف و معرفی ۱۴ واحد متخلف به تعزیرات در شهرستان نهاوند انجام‌شده است.

قنبری از مردم درخواست کرد ضمن تهیه این فرآورده‌ها از مراکز معتبر و مجاز، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ و تلفن‌های ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۶۴ به بازرسان اداره دامپزشکی اطلاع دهند تا برخورد لازم در این رابطه صورت گیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید