Iranian Agriculture News Agency

​مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۳۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی بصورت توافقی توسط تشکل‌های بخش کشاورزی خریداری شد.

‍ خرید توافقی ۱۳۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در همدان

به گزارش خبرنگار ایانا در استان همدان، رضا عباسی در نشستی با خبرنگاران ادامه داد: بازاریابی محصولات کشاورزی با بهره گیری از کسب و کارهای جدید بخصوص استارت آپ ها در الویت فعالیت تعاون روستایی استان همدان قرار دارد که در این زمینه اپ خرید و فروش آنلاین محصولات کشاورزی تا پایان سال معرفی خواهد شد.

وی افزود: عرضه مستقیم محصولات کشاورزی نیز با هدف کاهش واسطه گری در بخش کشاورزی همواره در دستور کار تعاون روستایی قرار دارد که بر این اساس تا پایان سال مرکز عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در همدان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت ورود تشکل های بخش کشاورزی  به بورس کالا بخصوص محصولات کشاورزی گفت: افزایش عرضه محصولات کشاورزی در بورس سبب شفافیت معاملات و قیمت گذاری محصولات کشاورزی می شود.

عباسی افزود: سیر و کشمش از محصولات مهم و برند استان همدان است که در بورس عرضه می شوند همچنین عرضه گردو در بورس نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان خاطر نشان کرد:در استان همدان ۱۱۷ هزار بهره بردار فعالیت می کنند که بیش از ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال خدمات  تولید و توزیع نهاده ها از جمله کود، سموم  و بذر را به آنان ارائه می کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید