Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن:

جذب ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در رزن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن از تخصیص و جذب اعتبار مکانیزاسیون در رزن خبر داد و گفت: ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در شهرستان جذب شده و این رقم در حال افزایش است.

جذب ۱۷۰ میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون در رزن

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، رضا مهدوی با اشاره به اعتبار تخصیص یافته تسهیلات خط ۱۱ مکانیزاسیون در رزن بیان کرد: در راستای حفظ و صیانت از اراضی کشاورزی و با بهره‌گیری حداکثری و هدفمند از ظرفیت‌های موجود اعم از نیروی انسانی فنی، پایگاه‌های اطلاعاتی طرفین و حفظ امنیت غذایی پایدار همچنین حفظ آب و خاک و استفاده بهینه از خاک‌ورزی با آخرین روش‌های نوین، اعتبار مکانیزاسیون تخصیص و جذب شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار تخصیص یافته در این حوزه حدود ۱۵۰ میلیارد ریال است افزود: در این حوزه بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال در شهرستان جذب شده و این رقم در حال افزایش است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن تاکید کرد: در این حوزه جذب سه دستگاه تراکتور نیوهلند و یک دستگاه اسکریپر لیزری با قابلیت تسطیح دقیق و همچنین خاکبرداری، بارگیری، خاکریزی و حمل و خاک‌ورزی در اراضی کشاورزی جذب شده است.

وی با اشاره به اینکه این دستگاه برای اولین بار در استان همدان و در شهرستان رزن با همت و تلاش همکاران مدیریت جهاد کشاورزی به کارگیری شده است، اضافه کرد: این دستگاه قابلیت جابه‌جایی و برداشت ۶ مترمکعب خاک حاصلخیز را در درون باکت (مخزن) دارد و خاک را مانند یک تریلر به دیگر نقاط زمین کشاورزی منتقل و جابه‌جا می‌کند.

مهدوی یادآور شد: از اعتبارات جهش تولید در اراضی دیم و دیمزارها نیز اعتباری معادل ۱۸ هزار میلیون ریال تخصیص یافته که کامل جذب شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید