Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان:

تولید ۸۷۰ هزار تن سیب‌زمینی در استان همدان

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان از تحقق برنامه و تولید ۸۷۰ هزار تن سیب‌زمینی در استان خبر داد.

تولید ۸۷۰ هزار تن سیب‌زمینی در استان همدان

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، علی بایگانه از پایان برداشت چغندرقند در استان همدان خبر داد و بیان کرد: ۴۱۰ هزار تن چغندرقند در ۶ هزار و ۹۰۰ هکتار سطح زیر کشت تولیدشده است. 

وی بابیان اینکه ۳۴۵ هزار تن از تولید چغندرقند استان تحویل‌شده است افزود: تاکنون ۳۰ هزار تن تحویل داده نشده و الباقی هم‌پیمان آزاد است. 

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه با اشاره به سطح زیر کشت سیب‌زمینی در استان تأکید کرد: ۸۷۰ هزار تن سیب‌زمینی در بیش از ۲۰ هزار هکتار سطح زیر کشت در استان طبق برنامه تولیدشده است. 

وی از پیگیری ۱۲ هزار تن ذخیره احتیاطی سیب‌زمینی در استان خبر داد و گفت: این مهم با مشارکت اتحادیه تعاون روستایی، انجمن ملی سیب‌زمینی و شهرستان‌ها پیگیری می‌شود به‌طوری‌که تعدادی معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات انجام‌شده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان همدان در قسمت دیگر خاطرنشان کرد: ۱۲۱ هزار تن سهمیه کودی استان در سال جاری است که تاکنون ۹۲ هزار تن کود تأمین‌شده است. 

وی بابیان اینکه از این میزان ۳۳ هزار تن در کشت‌های بهاره و ۵۹ هزار تن در راستای کشت پاییزه تأمین‌شده است اضافه کرد: سبد کودی تأمین و بین کشاورزان توزیع‌شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید