Iranian Agriculture News Agency

مسئول حوزه نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

نظارت دائمی ناظران شرعی در کشتارگاه‌های استان همدان

مسئول حوزه نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از نظارت دائمی ناظران شرعی در کشتارگاه‌های استان خبر داد و گفت: در واحدهای فرآوری گوشت و محصولات گوشتی نیز ناظر پاره وقت شرعی حضور دارد.

نظارت دائمی ناظران شرعی در کشتارگاه‌های استان همدان

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، حجت‌الاسلام امین رضایی در کارگروه کشاورزی استان، کشاورزان را جهادگران عرصه اقتصادی خواند و بیان کرد: حضور جهادی جهادگران در دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ انقلاب است، امروز نیز همکاران جهاد کشاورزی با روحیه جهادی امنیت غذایی را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه تلاش مجموعه بزرگ جهاد کشاورزی اعم از همکار، کشاورز و تولیدکننده در سفره مردم مشهود است، خاطرنشان کرد: با مدیریت خوب رئیس سازمان وفاق و همدلی بالایی بین بهره‌بردار و همکار برقرار است.

مسئول حوزه نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه به شماری از اقدامات این حوزه پرداخت و گفت: ۱۰ کشتارگاه فعال استان با نظارت دائمی ناظران شرعی به ارائه خدمت می‌پردازند.

وی با اشاره به ذبح شرعی و حلال اضافه کرد: ذبح در کشتارگاه‌های طیور کاملا دستی بدون به کارگیری دستگاه با رعایت موازین شرعی انجام می‌شود.

رضایی خاطرنشان کرد: در واحدهای فرآوری گوشت و محصولات گوشتی نیز ناظر پاره وقت شرعی حضور دارد از همین رو ذبح شرعی در همه واحدهای استان در دستور کار است. 

وی در بخش دیگر از سخنانش به لزوم فرهنگ سازی کاشت ۱۲ میلیون اصله درخت در استان همدان اشاره کرد و افزود: این طرح در قالب نهضت مردمی دنبال می‌شود بنابراین فرهنگ‌سازی برای تحقق برش استانی این طرح از اولویت‌ها است. 

مسئول حوزه نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تاکید کرد: طبق برنامه تا پایان سال سه میلیون اصله درخت در استان کاشته می‌شود که تحقق این مهم همراهی و مشارکت بسیج، دانش آموزان و دانشجویان را می‌طلبد. 

وی با اشاره به اهمیت کاشت نهال به‌منظور فرصتی برای حفظ خاک گفت: کاشت یک میلیارد درخت در کشور با هدف صیانت از خاک با جدیت پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید