Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

زمستان امسال با موافقت استاندار همدان، گاز مرغداری‌ها و گلخانه‌ها قطع نمی‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: با اقدامات و تدابیر اندیشیده شده زمستان سال جاری در صورت افزایش مصرف گاز و افت فشار احتمالی، مرغداری‌ها و گلخانه‌ها از قطعی گاز مستثنی شدند.

زمستان امسال با موافقت استاندار همدان، گاز مرغداری‌ها و گلخانه‌ها قطع نمی‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، رضا بهراملو در جمع خبرنگاران از ۹۰۱ هزار قطعه جوجه‌ریزی طی ۱۰ روز اول آبان ماه در استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون بیش از صد درصد تعهد استان نسبت به جوجه‌ریزی آبان محقق شده است.

وی با بیان اینکه طبق برش شهرستانی اسدآباد، کبودراهنگ و تویسرکان در جوجه‌ریزی آبان بیشترین عملکرد را داشتند، افزود: تعهد جوجه‌ریزی استان بالغ‌بر سه میلیون قطعه در ماه جاری است که این میزان در ماه گذشته نیز بیش‌ از تعهد محقق شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در بخش دیگر تاکید کرد: با پیشنهاد ما در کارگروه مدیریت بحران و قبول و دستور استاندار همدان، تدابیری اندیشیده شد تا طی سال جاری به هنگام برودت و کاهش دما و به‌ تبع آن افزایش مصرف گاز و افت فشار احتمالی، مرغداری‌ها و گلخانه‌ها از قطعی گاز مستثنی شوند.

وی با اشاره به اینکه در جلسه بحران، با تاکید استاندار همدان این مهم تصویب شد، گفت: در اثر قطعی گاز، صنایعی همچون مرغداری‌ها خسارت زیادی متحمل می‌شوند.

بهراملو یادآور شد: سال گذشته این مهم تنها برای گلخانه‌ها اعمال می‌شد در حالی که امسال مرغداری‌ها با توجه به حساسیت نوع تولید و خسارت سنگین از قطعی احتمالی گاز مستثنی شدند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید