Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان:

دو هزار هکتار گیاهان دارویی در قالب طرح جهش تولید در دیمزارهای استان همدان کشت می‌شود

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان از کشت دو هزار هکتار گیاهان دارویی در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای استان همدان خبر داد.

دو هزار هکتار گیاهان دارویی در قالب طرح جهش تولید در دیمزارهای استان همدان کشت می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در همدان، حجت‌الله شهبازی در جمع خبرنگاران با اشاره به کشت گیاهان دارویی دیم در قالب طرح جهش تولید دیمزارها، بیان کرد: امسال دومین سالی است که این طرح در استان همدان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طی این برنامه دو هزار هکتار کشت گیاهان دارویی در سال جاری اجرا می‌شود، افزود: این گیاهان در اراضی آیش به عنوان تناوب زارعی کشت می‌شود.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: سال گذشته این طرح با سطح زیر کشت یک هزار و ۲۰۰ هکتار اجرا شد که حمایت‌های فنی برای انتخاب محصول و روش کاشت، داشت و برداشت مدنظر قرار گرفت.

وی اهداف این طرح را افزایش درآمد کشاورزان و افزایش بهره‌وری منابع تولید دانست و گفت: در برنامه کشت قراردادی، راهکارهایی در راستای حمایت مالی در نظر گرفته شده به طوری که بخشی از هزینه‌ها از اعتبارات ملی و استانی پرداخت می‌شود.

شهبازی خاطرنشان کرد: تعدادی از محصولات پیشنهاد شده در این طرح به‌صورت الگویی در سایت‌های پیش‌بینی شده اجرا خواهد شد که به‌عنوان نمونه‌های الگویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه اضافه کرد: استان همدان در این طرح بین دیگر استان‌ها در سطح کشور پیشرو و پیشتاز است. مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان همدان در پایان گفت: با توجه به اولویت توسعه کشت گلخانه‌ای از ابتدای سال تاکنون ۱۵۱ طرح احداث و توسعه گلخانه با مساحت ۱۳۷ هکتار و تسهیلات مورد نیاز هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در دست پیگیری است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید