Iranian Agriculture News Agency

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان هرمزگان خبر داد:

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان هرمزگان از تسطیح و آبیاری تحت فشار یک هزار و 580 هکتار از دشت مرکزی میناب در قالب طرح احیای دشت میناب خبر داد.

تسطیح و آبیاری تحت فشار یک هزار و ۵۸۰ هکتار از دشت مرکزی میناب

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان؛ عبدالعلی مرادی مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان هرمزگان در خصوص عملیات احیای دشت میناب اظهار کرد: در حال حاضر در یک هزار و 580 هکتار از دشت مرکزی میناب عملیات تسطیح و آبیاری تحت فشار در حال انجام می باشد.

وی افزود: عملیات تسطیح  شامل هموارسازی با حذف درختان پیر و فرسوده ، تجهیز و نوسازی باغات و اجرای عملیات آبیاری تحت فشار در دشت مرکزی میناب در حال اجرا می باشد.

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان هرمزگان در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزکی در دشت مرکزی میناب تصریح کرد: عملیات تسطیح تاکنون با 70 درصد پیشرفت فیزیکی و آبیاری تحت فشاردر 433 هکتار از دشت میناب با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام می باشد.

مرادی با بیان اینکه طرح کلی احیای دشت میناب در 11 هزار هکتار در دشت مرکزی و شمالی می باشد، افزود: احیای دشت شمالی میناب در 3 هزار و 750 هکتار با 100 درصد پیشرفت فیزیکی به اتمام رسیده است.

به گفته وی، عملیات تسطیح دشت مرکزی میناب تا پایان شهریورماه به پایان می رسد .

مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان هرمزگان با بیان اینکه اتمام آبیاری تحت فشار دشت مرکزی میناب در صورت تامین اعتبار تا پایان سال جاری انجام می شود، خاطرنشان ساخت: تاکنون 12 میلیارد تومان جهت احیای دشت مرکزی میناب هزینه شده است و 110 میلیاردتومان دیگر برای اتمام این پروژه نیاز است.

گفتنی است؛ 74 میلیارد تومان برای احیای دشت شمالی میناب هزینه شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید