Iranian Agriculture News Agency

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان:

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از خیز جهادکشاورزی جهت کشتار 10 تن مرغ گرم مازاد بر نیاز خبر داد.

خیز جهادکشاورزی جهت کشتار ۱۰ تن مرغ گرم مازاد بر نیاز

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان، علی اصغرخلیلی با اشاره به اینکه نیاز روزانه استان به مرغ گرم حدود 90 تا 110 تن بوده و این سازمان طبق این نیاز اقدام به کشتار مرغ می کرد، اظهار کرد: براساس مصوبات جلسات هماهنگی توسط صمت و ستاد تنظیم بازار این نیاز به مرغ گرم هم اکنون به 120 تن به صورت روزانه رسیده است و سازمان جهادکشاورزی با آمادگی کامل نسبت به کشتار این میزان به صورت روزانه اقدام می کند.

به گفته وی، از اول امسال براساس نیاز روزانه استان مرغ گرم حدود 90 تا 110 تن کشتار می شد که در حال حاضر با توجه به افزایش نیاز بازار و تصمیم سازمان صمت و تنظیم بازار 120 تن به صورت روزانه کشتار خواهد شد.

وی افزود: همکاران معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی از شب گذشته در کلیه کشتارگاههای استان مستقر شده تا ضمن نظارت بر روند کشتار، ظرفیت تولید را به 120 تن برسانند.

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با اظهار امیدواری از اینکه تا پایان امسال هیچ کمبودی را در زمینه تامین مرغ نخواهیم داشت ، خاطرنشان کرد: مرغ به میزان کافی جهت کشتار در مرغداری های استان هرمزگان وجود دارد.

خلیلی خاطرنشان کرد: با مدیریت خوب در کشتارگاههای استان انشالله تا چند روز آینده آمار کشتار به 120 تن خواهد رسید و نیاز شهروندان برطرف خواهد شد.

به گفته وی، ماه گذشته 2 میلیون و 21 هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان انجام شده است .

وی همچنین با بیان اینکه برای ایام شب عید برنامه ریزی لازم انجام شده و کمبودی نخواهیم داشت، تصریح کرد:‌ نحوه قیمت گذاری در چهارچوب قیمت های ستاد تنطیم بازاراستان و بر اساس قیمت روز منطقه ای و قیمت یکسان در سطح استان مشخص و تعیین می شود.

سخنگوی سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: شب گذشته 109 تن مرغ کشتار شده و تا چند روز آینده مابقی نیاز استان به کمبود مرغ گرم  برطرف می شود.

گفتنی است؛  مرغ گوشتی در کنار محصولاتی همچون تخم مرغ و گوشت قرمز از مواد مهم غذایی و در ارتباط مستقیم با امنیت غذایی است که شاخصی مهم در توسعه پایدار نیز محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید