Iranian Agriculture News Agency

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خبر داد:

شرق هرمزگان یکی از مهمترین قطب های کشاورزی است

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مذاکرات در تلفیق و از محل تبصره 14 ، پیشنهاد9 هزار میلیارد تومان ماوالتفاوت یارانه به بخش کشاورزی داده شده است و در سال 1400 می‌توانیم بالای 35 هزار میلیارد تومان از این محل به غیر از تسهیلات بانک کشاورزی تسهیلات ارزان قیمتی را به توسعه گلخانه و آبزی پروری اضافه کنیم.

تسهیلات ارزان قیمت کشاورزی در سال ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان، سید جواد ساداتی نژادی رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در اولویت نخست باید قطب‌های مهم کشاورزی کشور را دید تا بتوانیم مسائل و مشکلات آن را در حوزه نظارت و قانونگذاری مجلس احصاء کرد.

وی افزود: با توجه به عزم کمیسیون کشاورزی و نگاه این دوره مجلس به کشاورزی تمام تلاشمان را در ایجاد فرصت برای کمک به توسعه کشاورزی می‌کنیم.

ساداتی نژادی ادامه داد: در سه ماه اول مجلس یازدهم احصاء خرید تضمینی گندم اتفاق افتاد که این نشان دهنده این است که مجلس نقش مهمی در حوزه اقتصاد کشاورزی دارد.

به گفته وی، شرق استان هرمزگان یکی از مهمترین قطب های کشاورزی در زمینه میوههای گرمسیری و آبزیان می باشد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در منطقه رودان ظرفیت‌های خوبی وجود دارد و اقدامات بسیار خوبی نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی ظرفیت بسیار بالاتری در تولید محصولات گلخانه‌ها وجود دارد و مطالبه بازار هدف برای این گونه محصولات نیز بسیار بالاست.

ساداتی نژادی در ادامه از تسهیلات به عنوان پاشنه آشیلی برای توسعه محصولات کشاورزی در این منطقه یادکرد و افزود:  یک فراموشی و عقب ماندگی در حوزه سرمایه‌گذاری کشاورزی وجود دارد که باید جبران شود؛ با مذاکرات در تلفیق و تلاش‌های وافر کمیسیون از محل تبصره 14 پیشنهاد9 هزار میلیارد تومان ماوالتفاوت یارانه به بخش کشاورزی داده شده است.

به گفته وی،در سال 1400 می‌توانیم بالای 35 هزار میلیارد تومان از این محل به غیر از تسهیلات بانک کشاورزی تسهیلات ارزان قیمتی را به توسعه گلخانه و آبزی پروری  اضافه کرده که بخشی از آن به استان هرمزگان تعلق می‌گیرد.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار امیدواری کرد: بعد از بازدید از منطقه شرق استان هرمزگان جمع بندی نهایی در استانداری هرمزگان انجام شود تا در دو هفته آینده، اتفاقات خوبی نصیب کشاورزی این منطقه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید