Iranian Agriculture News Agency

برگزاری آیین تکریم مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛

آیین تکریم مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان برگزار شد.

منابع طبیعی زیربنای توسعه پایدار در کشور است

به گزارش خبرنگار ایانا از استان هرمزگان، این مراسم با حضور علی باقرزاده همایی رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، حجت الاسلام شرفی مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی، بازدار معاون برنامه ریزی توسعه، مدیریت منابع انسانی سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور، سجادی مسوول امور استان‌های سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و جمعی از مدیران استانی آیین تکریم مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان برگزار شد.

در این آیین امید ذاکری مدیرکل پیشین منابع طبیعی وآبخیزداری استان هرمزگان اظهار کرد: حفاظت رویکرد اصلی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در استان بوده که با تجهیز یگان در راستای رویکرد حفاظت از منابع طبیعی اقدامات پیشگیرانه ای دراستان انجام شده است.

وی افزود: در طول 5 سال خدمت در این اداره کل از تصرف بیش از 6 هزار هکتاراراضی  پیشگیری کرده و با کمترین امکانات اقدامات قابل ملاحظه ای داشتیم.

ذاکری همچنین ابراز داشت: حفاظت فنی از جنگلها جزء اولویتهای سازمان بوده ، حدود 4 میلیون هزار هکتار از اراضی استان کاداسک ( مدیریت زمین) شده که تا آخر سال 6 میلیون هزار هکتار کل اراضی استان تحت کاداسک قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه اولین مجمع خیرین آبخیزداری توسط استان هرمزگان در سال 94در کشور را ایجاد کردیم، افزود: صندوق توسعه منابع طبیعی در کشور را تاسیس کرده که امروز بیش از 8 میلیارد تومان سرمایه دارد.

ذاکری ادامه داد: از نظر تعداد تشکلها رتبه اول کشوری به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان اختصاص دارد.

وی همچنین گفت: با یاری همکاران در این 5 سال به صورت مداوم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان در جشنواره شهید رجایی جز دستگاههای برتر تعیین شده است.

ذاکری افزود: در کشور جزء 3 استان برتر در طرح کاداسک معرفی شدیم، بیش از 3 هزار سازه آبخیزداری مشارکتی در استان احداث شد، 73 پروژه خیرین در استان اجرا شده است، احداث سازه آبخیزداری را به یک مطالبه عمومی مبدل کردیم.

وی با بیان اینکه تمامی سعی این بوده که در راستای اهداف توسعه استان گام برداریم، خاطرنشان کرد: منابع طبیعی زیربنای توسعه پایدار درکشور است .

محمدنور موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان نیز در این آیین ضمن قدردانی از تلاشهای امید ذاکری مدیرکل پیشین منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان اظهار کرد: در راستای اهداف سازمان جنگلها ، مردم استان مشارکت پذیر بوده و اقدامات خوبی در طرح های مشارکتی و خیرساز داشتند.

به گفته وی، منابع انسانی مجرب، متخصص و متدین مهمترین ظرفیت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان است.

موسوی، بهره گیری از ظرفیت منابع انسانی توانمند در راستای ماموریت این اداره کل را مهمترین سرمایه وجودی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان اعلام داشت.

وی ادامه داد: استان هرمزگان سرشار از ظرفیت در همه حوزه های شیلاتی و صنایع و ... بوده و از لحاظ منابع طبیعی برای گسترش این حوزه ها هیچ گونه محدودیتی وجود  ندارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید