Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در شورای بخش کشاورزی:

شهرک‌‌های کشاورزی فرصتی برای بهره‌برداران و موثر در کاهش هزینه‌ها

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در شورای بخش کشاورزی گفت: شهرک‌های کشاورزی فرصتی برای بهره‌برداران و موثر در کاهش هزینه‌ها است.

لزوم حمایت از مراکز تولید بذر و نهال

به گزارش خبرنگار ایانا از استان هرمزگان، علی باقرزاده همائی رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان در نشست شورای بخش کشاورزی با اشاره به اینکه مجتمع‌ها و شهرک‌های کشاورزی، محیط‌های کنترل‌شده تولید محصولات کشاورزی و مکانی با محدوده معین، مدیریت یکپارچه و هدفمند با رعایت ضوابط و معیارهای فنی برای استقرار مجموعه‌ای از واحدهای تولیدی کشاورزی و مدیریت زنجیره تامین می باشند، اظهار کرد: زمین های واگذار شده به کشاورزان در صورت تجمیع در کاهش هزینه بسیار تاثیر خواهد داشت.

وی در خصوص مزیت راه اندازی شهرک های کشاورزی و انتقال مجتمع های کشاورزی به این شهرک ها افزود: بهره بردارنی که از شرکت شهرک های کشاورزی زمین می گیرند ، زمین های آنها اجاره ای نیست و سند به آنها تعلق می گیرد و برای سایر مجوزهای نیاز نیست که به صورت انفرادی اقدام کنند.

این مسوول همچنین با اشاره به کشاورز کارت ابراز داشت: حدود  2 هزار میلیارد تومان از طریق بانک کشاورزی در قالب کشاورز کارت تامین اعتبار شده است که برای خرید نهاده هایی همچون کود و بذر استفاده می شود.

باقرزاده ادامه داد : یکی از مزیت های این کارت  این است که تابع بدهی و چک برگشتی نیست .

وی در بخش دیگری از سخنانش، برنامه ریزی برای کودهای زیستی را موردتاکید وزیر دانست و گفت: استفاده از کمپوست جز برنامه های ترویجی قرار گیرد .

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان نیز در خصوص حمایت از مراکز تولید بذر و نهال تصریح کرد: حمایت از مراکز تولید بذر و نهال موردتاکید وزیر بوده که بایستی بیش از پیش به این مراکز توجه داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید