Iranian Agriculture News Agency

به صورت ویدئوکنفراسی؛

به صورت ویدئوکنفراسی و با حضور مسوولین کشوری و استانی اولین هنرستان وابسته به وزارت جهادکشاورزی در هرمزگان راه اندازی شد.

اولین هنرستان وابسته به وزارت جهادکشاورزی در هرمزگان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان هرمزگان، با حضور بازرگان معاون وزیر جهادکشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، کمرئی معاون وزیر آموزش و پرورش، آذرکیش مدیرکل کاردانش وزارت آموزش و پرورش، حاجبی رییس مرکز تحقیقات وکشاورزی منابع طبیعی استان، حجت الاسلام شرفی مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی، نظری معاون مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان صبح امروز آیین افتتاح ۱۶ هنرستان فنی و‌ حرفه ای و کاردانش کشاورزی در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد.

نظری معاون مرکز آموزش و تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی هرمزگان اظهار داشت: امروز اولین هنرستان وابسته به وزارت جهادکشاورزی در شهرستان حاجی آباد  در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.

 وی همچنین با اشاره به اینکه راه اندازی هنرستان شهدای کشاورز در شهرستان حاجی آباد که قطب کشاورزی می باشد می تواند تحولی عظیمی در تولید ملی و امنیت غذایی باشد ، افزود: در شهرستان حاجی آباد۲ هزار ۳۲۸ دانش آموز در مقطع متوسطه دوم در حال تحصیل هستند که سهم بخش کشاورزی 2/1 درصد می باشد.

به گفته این مسوول ، در استان هرمزگان تعداد ۱۶۰ هنرستان وجود داشته که در ۱۵ هنرستان پذیرش دانش آموز در رشته های مهارتی کشاورزی انجام می شود.

نظری ابراز کرد: از کل دانش آموزان متوسطه دوم که تعداد ۶۵ هزار و ۲۶۴ نفر در استان بوده تعداد ۱۷ هزار و ۳۹۹ نفر بعنی ۲۶/۶ درصد در هنرستانهای تابع آموزش و پرورش تحصیل کرده که سهم بخش کشاورزی تنها ۵۸۰ نفر یعنی ۳/۳ درصد دانش آموز می باشد.

محمد قویدل معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان هرمزگان نیز گفت: ترویج کشاورزی در راستای توسعه بخش کشاورزی این استان از طریق آموزش هنرجویان از زمان تحصیل در مدارس مهیا شده است.

وی افزود: آموزش هنرجویان باعث می شود گامهای موثری در بخش کشاورزی  استان هرمزگان برداشته شود.

این مسوول در پایان گفت : آموزش و پرورش کمک به بخش کشاورزی را تضمین می کند و با تمام قوا در راستای توسعه این بخش گام بر می دارد.

گفتنی است؛ هم‌زمان با فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی 1400 – 1399 مراسم افتتاح 16 هنرستان جدید وابسته به وزارت جهادکشاورزی و آغاز سال تحصیلی در 24 هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش کشاورزی انجام شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید