Iranian Agriculture News Agency

در دیدار استاندار هرمزگان با رییس سازمان جهادکشاورزی مطرح شد؛

در دیدار استاندار هرمزگان با رییس سازمان جهادکشاورزی بر تسریع در روند مرتفع کردن مشکلات شهرکهای شیلاتی و کشاورزی استان تاکید شد.

تسریع در روند مرتفع کردن مشکلات شهرکهای شیلاتی و کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا از استان هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان در نشست با علی اشرف منصوری مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی و علی باقرزاده همائی رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان در تهران بر تسریع در روند مرتفع کردن مشکلات شهرکهای شیلاتی و کشاورزی استان هرمزگان تاکید کرد.

همتی در این دیدار با اشاره به اینکه حمایت از رونق تولید بسیار ضروری است، اظهار کرد: طرح های شیلاتی و گلخانه ای هرمزگان در توسعه اقتصادی کشوربسیار تاثیرگذار خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه رفع موانع توسعه شهرک های کشاورزی و شیلاتی بسیار ضروری است، خاطرنشان ساخت: استان هرمزگان ظرفیت‌های بسیاری در زمینه سرمایه گذاری در حوزه شیلات ، آبزی پروری و گلخانه ای داشته که تسهیل در اجرای این گونه طرح ها در استان نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا خواهد کرد.

به گفته وی، بخش شیلات محور توسعه در استان هرمزگان است و شهرک های پرورش میگو می توانند به رونق تولید در استان کمک فراوانی کنند.

علی باقرزاده همائی رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان نیز در این نشست به تشریح وضعیت شهرک های کشاورزی و شیلاتی موجود در استان پرداخت و  ابراز داشت: شهرک شیلاتی سدیچ با مساحت1500 هکتار ، شهرک شیلاتی یکدار با مساحت 1000 هکتار که در حال فراخوان جهت جذب سرمایه گذار بوده ، گلخانه دشت بارق با مساحت 886 هکتار که در حال مطالعه بوده از شهرک های موجود در این استان هستند.

وی همچنین به شهرک شیلاتی حسنلنگی اشاره کرد و افزود: این شهرک تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی عملیات زیرساخت داشته که مشکل تامین برق و افزایش قیمتها باعث کندی روند پیشرفت کار در این طرح شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان همچنین ادامه داد: فراخوان گلخانه شمیل با مساحتی بالغ بر 52 هکتار برگزار شده که در مرحله عقد قرارداد است.

باقرزاده همچنین گفت:گلخانه چلوگهره در حال عقد قرارداد با سرمایه گذار است.

وی در پایان با بیان اینکه مطالعه شهرک شیلاتی مهرگان واقع در بندرلنگه توسط مشاور انجام شده است ، خاطرنشان ساخت: در این طرح پیشنهاد شده است 28 هزار هکتار مساحت شهرک شیلاتی مهرگان توسعه پیدا کند.

اشرف منصوری مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی نیز در این دیدار اظهار کرد: هدایت ، رهبری و توسعه زیرساخت شهرکهای کشاورزی با هدف توسعه گلخانه ها و گیاهان دارویی ، توسعه آبزی پروری و دام و طیوررا بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: این شرکت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی درسال های اخیر با هدف افزایش بهره وری از منابع آب و خاک ، رشد و ساماندهی تولید ، ایجاد اشتغال و توسعه تجارت در حوزه کشاورزی تاسیس شد که در حال حاضر شاهد پیشرفت های قابل توجهی در رابطه با دستیابی به اهداف تبیین شده در این حوزه هستیم.

این مسوول در پایان ابراز کرد: شهرک های کشاورزی و شیلاتی در استان هرمزگان، تولید و اشتغال را ایجاد می کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید