Iranian Agriculture News Agency

وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید :

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با اجرای طرح نهضت جهش تولید در کشاورزی نفوذ دانش به عرصه های تولید توسط بسیجان افزایش می یابد.

نفوذ دانش به عرصه ها با اجرای طرح نهضت جهش تولید در کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا از هرمزگان، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری که با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به صورت ویدئو کنفرانس با فرماندهان بسیج در استان‌های مختلف و متخصصان حوزه کشاورزی و دامپروری سراسر کشور برگزار شد، گفت: بخش کشاورزی یکی از بخش های مهم اقتصادی کشور است ‌که در اقتصاد بدون نفت و شرایط سخت تحریم ها به رشد اقتصادی کشور کمک کرده است.

وی با بیان اینکه پیوند بسیج و بخش کشاورزی را به فال نیک می‌گیریم، افزود: بسیج نیز در شرایط سخت کشور همیشه حضور داشته و به بهبود وضعیت کشور کمک کرده است.

خاوازی با تاکید بر اینکه فعالیت بزرگی توسط بسیجیان در بخش کشاورزی در حال اجرا است، گفت: نفوذ دانش به عرصه های تولید توسط بسیجان اجرا خواهد شد که به خوبی طراحی شده است.

وی با بیان اینکه این طرح، مبانی مردمی بسیار محکمی دارد، ادامه داد: این حرکت و سایر حرکت‌ها در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های جهاد کشاوری در استان ها تلفیق خوبی را خواهد داشت و در نتیجه شاهد جهش تولید واقعی در همه عرصه های زراعی، باغی، دامی و شیلات کشور خواهیم بود.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن دعوت از بسیج برای ورود به سایر بخش های کشاورزی، گفت: بسیج می‌تواند در امور جنگل، منابع طبیعی و امور اراضی به وزارت جهاد کشاورزی کمک کند تا ما بتوانیم غذای مناسب و مفید را برای کشور تولید کنیم و شاهد پایداری در تولید باشیم.

به گفته خاوازی بخشی از اطلاعات یکپارچه اطلاعات مورد نیاز بخش کشاورزی در بسیج طراحی شده که تلفیق آن با وزارت جهاد کشاورزی می‌تواند اتفاقات بسیار خوبی را برای این بخش رقم بزند.

وی با ابراز امیدواری برای همکاری بخش‌های مختلف اعم از بسیج، سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی، آموزش و ترویج، گفت: یکپارچگی این سازمان‌ها سبب استفاده حداکثری از زحمات بسیج خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: در آینده شاهد اتفاقات بسیار خوبی در بخش کشاورزی با همراهی بسیج خواهیم بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز در مراسم آغاز نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی و دامپروری اظهار کرد: بیانیه گام دوم انقلاب را باید به‌عنوان سند بالادستی لحاظ کنیم و از تمام ظرفیت‌های موجود در کشور برای تحقق آن استفاده کنیم.

وی گفت: از ارکان هر تمدنی تغذیه و معیشت مردم است و جامعه‌ای که تغذیه کمی و کیفی مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند موفق شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تقوی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی وزارت معیشت مردم است، تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری برای جامعه ۱۵۰ میلیون نفری باید بتوانیم از حداکثر ظرفیت کشورمان برای تولید مواد غذایی استفاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه کشاورزی در کشور باید علمی شود، یادآور شد: استفاده از آب، خاک و منابع طبیعی باید به عنوان سرمایه ملی صیانت شود.

وی با اشاره به بازار صادراتی روسیه گفت: اگر بتوانیم فقط سبزی و صیفی این کشور را تأمین کنیم، بخشی از درآمد نفتی کشورمان جبران خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت‌های به عناصر موثر در جهش تولید اشاره کرد و گفت: مدیریت جهادی، حضور جوانان، عدالت در تخصیص منابع عمومی و به‌کارگیری نخبگان می‌تواند در جهش تولید مؤثر باشد.

وی ادامه داد: بسیج ظرفیت و توانمندی‌های داخلی، تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها و مبارزه با فساد نیز بر جهش تولید اثرگذار خواهد بود.

 علی باقرزاده همائی رییس سازمان جهادکشاورزی استان هرمزگان نیز در این نشست ویدئوکنفرانسی که با حضور سردار سالاری فرمانده سپاه امام سجاد(ع)در محل سپاه امام سجاد(ع) برگزار شد، بر لزوم همکاری سازمان جهادکشاورزی هرمزگان با سپاه امام سجاد(ع) با استفاده ظرفیت بسیج سازندگی جهت انجام پروژه هایی در حوزه گیاهی، دامی ، سدسازی و آبخیزدرای و شیلاتی تاکید کرد.

 گفتنی است؛ در طرح " نهضت سراسری جهش تولید در عرصه کشاورزی"، سازمان بسیج در تولید پنج محصول راهبردی گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا و همچنین دامپروری با ۱۵ هزار مهندس کشاورزی به کمک امنیت غذایی کشور می‌آید و با وزارت جهاد کشاورزی همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید