Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه از آغاز برداشت پیاز از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد.

برداشت پیاز از اراضی کشاورزی شهرستان بندرلنگه آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان هرمزگان، شیخ زاده اظهار کرد: برداشت پیاز از 40 هکتار از اراضی کشاورزی در این شهرستان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود 1600 تن پیاز از زمین های کشاورزی این شهرستان برداشت شود، افزود: کشت پیاز در خزانه از مهر ماه آغاز و انتقال آن به زمین اصلی در آبان ماه صورت می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه با اعلام اینکه برداشت پیاز در سه مقطع زمانی انجام می شود، ابراز داشت: قسمتی از محصول پیاز به صورت پیازچه به همراه سبزیجات برگی از آذر ماه برداشت شده و بخش دیگری از این محصول همراه با سایر شهرستان های استان در نیمه دوم بهمن تا اسفند ماه برداشت می شود .

شیخ زاده ادامه داد: قسمت دیگری از پیاز تولیدی شهرستان بندرلنگه که در نوار ساحلی کشت شده از اواخر اردیبهشت ماه برداشت آن آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه می یابد.

وی همچنین گفت: پیاز تولیدی در نوار ساحلی رقم محلی شهرستان بندرلنگه بوده و به دلیل بازار پسند بودن اغلب به صورت پیش فروش، روانه بازار می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بندرلنگه در ادامه از جمله عوامل افزایش عملکرد محصول پیاز را برگزاری کلاس های آموزشی ترویجی و نظارت بر مراحل کاشت، داشت و برداشت توسط کارشناسان این مدیریت و اجرای آبیاری تحت فشار اعلام داشت.

شیخ زاده در پایان با اشاره به مشتری پسند بودن محصول پیاز شهرستان بندرلنگه خاطرنشان ساخت: محصول پیاز برداشت شده این شهرستان به شهرستان های همجوار و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس ارسال می شود.

گفتنی است؛ از مناطق عمده کشت پیاز در سطح شهرستان بندرلنگه می توان به روستاهای شناس، گزیر، و پدل اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید