Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل آفات عمومی کشور، گفت: موج جدید ریزش ملخ طی هفته آینده بعد از گذر از سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن مطمئنا در سیریک و میناب خواهد بود.

شرق هرمزگان در معرض شدید ریزش ملخ طی هفته آینده

به گزارش خبرنگار ایانا در هرمزگان، جلسه ای در خصوص آمادگی جهت مبارزه با ملخ صحرایی با حضور مدیرکل آفات عمومی کشور، مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، مدیر جهادکشاورزی میناب و کارشناسان در محل این مدیریت برگزار شد. 

مدیرکل آفات عمومی کشور در این نشست اظهار کرد: سال گذشته مناطق زیادی در کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی بود که با ساماندهی نیروها و امکانات نتیجه خوبی را مشاهده کردیم.
سعید معین افزود: پیش بینی می شود تعداد زیادی دسته های ملخ از شرق آفریقا، شبه جزیره عربستان و عمان وارد کشور شوند.
وی با اشاره به اینکه احتمال مبارزه در سطح بیش از یک میلیون هکتار وجود دارد، تصریح کرد:  از این رو آمادگی های لازم برای مبارزه با این آفت در سطح ملی انجام شده است.
معین با بیان اینکه استان هرمزگان بیشترین سطح مبارزه را در کشور دارد، اظهار کرد: جمعیت ملخ امسال چندین برابر سال گذشته است.
مدیرکل آفات عمومی کشور  پیش بینی کرد: در سال جاری بیش از یک میلیون هکتار از سطوح کشور نیاز به مبارزه با ملخ صحرایی خواهد داشت.
وی همچنین هشدار داد: در صورت عدم مبارزه صحیح با ملخ در هرمزگان، بوشهر و خط ساحلی سیستان و بلوچستان مطمئنا این ملخ های مهاجر به استان های دیگر می رسند و پسته کرمان را در خطر نابودی قرار خواهد داد و احتمال رسیدن آن به یزد و اصفهان نیز وجود خواهد داشت. 
مدیرکل آفات عمومی کشور ادامه داد: موج جدید ریزش ملخ طی  هفته آینده بعد از گذر سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن مطمئنا در سیریک و میناب خواهد بود. 
معین، بیان کرد: از طریق ارتش و سپاه در حال رایزنی برای استفاده از امکانات خودرویی آنان هستیم و باید در شهرستان ها نیز از پتانسیل فرمانداری ها در این خصوص استفاده شود.
مدیرکل آفات عمومی کشور در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته در منطقه مازاوی از توابع بخش سندرک شهرستان میناب بهترین عملکرد مبارزه در سطح کشور انجام شد که امیدواریم.
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید